Türk kullanıcıların İngilizce öğrenimine göre hazırlanan Donut Language Game uygulaması ücretsiz eğitim ve sınırsız pratik imkânı sunuyor.İngilizce öğretici yapay zekalı mobil uygulama geliştirdi. Play Store’da ücretsiz olarak yayınlanan Donut Languages isimli uygulama yakında App Store’a da gelecek.

Donut Language Game’in kurucu ortaklarından Başak Temel, yapay zekâ temelli uygulama ile kişiye özel İngilizce eğitim imkanı sunduklarını belirterek "Uygulama yaklaşık 3.500 kullanıcı ile bir yıllık araştırma sonucunda geliştirildi. Uygulamanın içerisinde 10 farklı yapay zekâ bulunuyor. Türk kullanıcıların hangi konularda yanlış yapıyor, ona göre cümleler hazırlıyor. Oysa biz Türkçe düşünüp İngilizce konuşmaya çalışıyoruz. İngilizce düşünüp İngilizce konuşmamız lazım. Burada yapay zekâ devreye giriyor ve sizin eksik noktalarını tespit ederek eğitim veriyor" 

Konuşma, gramer ve telaffuz olmak üzere üç ana bölümden oluştuğunu dile getiren Temel "Uygulamada iş hayatı, okul, sınav hazırlığı ve sosyal hayat kategorileri bulunuyor.  Özellikle  konuşmasını geliştirmek isteyenler için pratik imkân sunuyor. Ancak hiç İngilizce bilmeyenlere göre değil. Kullanabilmek için en azından İngilizce cümle kurmasını bilmek gerekli.

Donut'ın eğitim sistemi; Öğrenme Teorisi  Beceri Geliştirme Yönteminden oluşuyor.  Okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 temel öğe bulunurken, 'Yeni Tip Dil Öğrenme Teorisi'nde gramer, telaffuz ve kelime bilgisi olarak 3 ana öğe bulunuyor. Donut, bu 3 ana öğeyi içinde bulunduran tek mobil uygulama.