Lenovo ile işbirliği içinde oluşturulan Series One, üst düzey kameralar ve mikrofonlar içermekte olup   ve  Google'ın Edge TPU'ları ile Google'ın kendi Coral M.2 hızlandırıcı modüllerini kullanarak bunları Google'ın yapay zeka akıllılarıyla birleştiriyor .

ASUS , Acer ve Logitech gibi şirketlerin önceki Google Meet donanım çalışmaları genellikle bir Chromebox etrafında inşa edildi. Bu yeni çaba, özünde özel olarak oluşturulmuş bir bilgi işlem sistemi kullanıyor ve bunu neredeyse Google Nest benzeri bir tablet boyutunda ekran, sekiz yerleşik mikrofona sahip bir ses çubuğu, ek mikrofon bölmeleri ve iki kameradan biriyle birleştiriyor.

 

20,3 megapiksel sensör ve 4,3x optik yakınlaştırma özelliğine sahip Akıllı Kamera XL kameralar daha ilginç hal alıyor. Bu özellikler sayesinde dijital PTZ (pan, tilt, zoom) kamera olarak kullanılabilir. Bununla, sistem odadaki herkesi çerçevelemek için her zaman otomatik olarak yakınlaştırabilir ve bir sonraki kişi katıldığında, herkesin hala görünür olduğundan emin olmak için gerektiğinde yakınlaştırabilir ve kaydırabilir.

Normal Akıllı Kamera hala bunun çoğunu yapabilir, ancak optik yakınlaştırma özelliğine sahip değildir, bu da onu daha küçük odalar için daha iyi bir çözüm haline getirir. Google, bu kamera sistemini geliştirmek için Huddly ile ortaklık kurdu.

Ancak Google, ses sistemine de çok çaba harcadı. Ses çubuğuna yerleştirilmiş sekiz ışın oluşturan mikrofonu ve Google'ın yapay zeka çiplerinde çalışan gelişmiş gürültü giderme teknikleriyle, sistem dikkat dağıtıcı unsurların çoğunu filtreleyebilmektedir. Şirketler, daha büyük odaları kapsamak için AI çipleri olmadan yalnızca hoparlörleri ve mikrofonları içeren ek ses çubukları ekleyebilir. Bu ek birimler, tüm işlemlerin merkezi olarak yapılması gerektiğinden,  AI donanımı olmadan yalnızca hoparlör ve mikrofonlara sahiptir.

Buradaki hoş bir dokunuş, ekibin Ethernet üzerinden Güç kullanımı sayesinde bu sistemleri kurmayı da kolaylaştırmasıdır. Bu, bu sistemlerden birinin bir konferans odasına kurulmasını oldukça kolaylaştıracaktır.

Bu Google olduğu için, Google Asistan'ı bu sistemde de kullanabilmeniz muhtemelen şaşırtıcı değildir, bu da size oda üzerinde eller serbest kontrol sağlar.