Öğrenecek çok şey varken, anlaşılması gereken bu kadar çok kavram varken, hepsinin bağlı kalmasını nasıl sağlayabiliriz? Öğreticiden öğreticiye, kurslardan kurslara, ders kitaplarından ders kitaplarına geçerken, ancak ne öğrendiğimizi tam olarak anlayamadığımızda, popüler olarak Eğitim cehennemi olarak bilinir, bundan nasıl kaçabiliriz?

Basitçe, projeler üzerinde çalışarak. Bu şekilde, aslında tüm öğrenenlerin bilgilerini bir şeyler inşa etmek veya yaratmak için uygulayarak öğreniyorsunuz.

Bina projeleri de sizi iyi niyetle tutar. Bizi heyecanlandıran bir proje veya konu seçtiğimizde motive kalırız ve bu çok önemlidir, bu yüzden işler zorlaştığında pes etmeyiz.

Projeler üzerinde çalışırken, temel programlama becerisi olan problem çözme kazanıyoruz. Projenizle ilgili sorunları çözmek için, bunları çözmenin yollarını bulmanız gerekecek.

Python programlamaya başlarken python projeleri oluşturmanın bir başka nedeni de bu projelerin portföyünüze dahil edilebilmesidir. Giriş seviyesi adayı olarak işverenler, ihtiyaç duydukları becerilere sahip olduğunuzu ve ilgili projeleri gösteren bir portföye sahip olarak bu becerileri göstermenin en iyi yolunun ne olduğunu görmek isterler.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan Python'da kendinizi adım adım geliştirmek ve teoride öğrendiklerinizi pratiğe dökmek için proje başlıklarını verelim. 

Yeni Başlayanlar için Python projeleri

Bir Taş, Kağıt, Makas Oyunu Klonu Yapın

Python kullanarak bir URL Kısaltıcı oluşturun

Bilimsel bir Hesap Makinesi

Django ile basit bir web sayfası oluşturun

Bir Parola Oluşturucu

Pygame ile Yılan Oyunu Yapın

E-posta Dilimleyici

İletişim Kitap

YouTube Video İndirici

Cellat

Python Flask İçeren Ürün Açılış Sayfası

Python ile bir Kripto Uygulaması Oluşturun

Python Hikaye Oluşturucu

Tahmin oyunu

Mad libs üreteci

Deneyimli geliştiriciler için Python projeleri.

Python Sohbet Robotu

OpenCV Python kullanarak Yüz Maskesi Algılama

Python kullanarak Metin Okuma

Python kullanarak Konuşma Tanıma

Web Tarayıcısı

Müzik çalar

Plagarizm Denetleyicisi

Python Dosya Gezgini

Instagram Fotoğraf İndirici

Adetola'nın Bültenini Paylaşın

Bunlardan 3-5 tanesini yapmaya başladığınızda br kütüphanenizin bir kenarına koyduğunuzda python kariyerinize ne kadar faydası olacağını tahmin bile edemezsiniz. 

Şimdiden iyi kodlamalar...