VSCodes, VIM'ler, Postmanlar... Bunlardan bahsetmeyeceğiz burada değineceğimiz asıl konu geliştirici iseniz ve işletim sistemi  Windows kullanıyorsanız bu platformda çok sağlıklı çalışan bazı araçları tanıtmak. 

Not Defterleri - Notepads

Not Defteri , bir Microsoft Çalışanı tarafından geliştirilmiş bir Windows Uygulamasıdır. Bununla birlikte, Microsoft tarafından onaylanmamıştır. Basitçe Not Defteri'nin daha rafine bir sürümüdür. Sekmeleri vardır, işaretleme yapar, karanlık modu ve bağ desteği vardır. 1MB'den büyük dosyaları açamaz, ancak bunun amacı, hızlı düzenleme için daha küçük dosyaları, 100 satırdan büyük herhangi bir şeyi açmaktır ve vurgulama vb. İle daha tam teşekküllü bir düzenleyici istiyorum. Aynı Not Defteri gibi terminalden de başlatılabilir. Bunu, .25s VSCode'un başlatılması çok uzun olduğunda veya kalıcı bir pano olarak veya Yapışkan Notlara alternatif olarak kullanıyorum.

Fira Code

Fira Code buradaki hareket olduğunu söyleyeceğim çünkü mükemmel ligatür desteğine sahip, çok karakterli operatörleri tek operatör gibi hissettiriyor. Diğer yazı tiplerinin de ligatür desteği olduğunu biliyorum ama Fira benim için en doğal gibi görünüyor. Ayrıca , dil için nesnel bir artı olan Il1| ve arasındaki farklılaşma için mükemmel bir desteğe sahiptir oO0. Yazı tipi yüksekliği de çeşitli boyutlarda okunabilirlik için iyidir.

Fira Kodu hakkında verdiğim noktaların herhangi birini kullanabileceğinizi ve sizin için doğru olanı bulmak için herhangi bir tek aralıklı yazı tipine uygulayabileceğinizi unutmayın.

Windows Terminali

Windows Terminal , büyük olasılıkla Windows yerleşik terminalinin geleceğidir ve açıkçası mükemmel. Terminalimi bütün gün işte kullanıyorum ve ondan tam olarak sadece 2 özellik istedim:

 • Tıklanabilir bağlantı desteği
 • Quake-style hide and show yapmak.
 • Bunların her ikisini de yapabilen terminaller olduğunu çok iyi biliyorum (VSCode'daki terminal, öksürük öksürük Microsoft gibi) ama bunlar önemsiz. WSL, Powershell ve hatta CMD dahil olmak üzere birçok farklı kabuk kurabilmenizi seviyorum (ama neden CMD kullanasınız?). Başlatma bağımsız değişkenlerini öğelerden biri olarak ekleyin ve başka bir makineye otomatik SSHing'i klavye kısayolu veya yeni sekme öğesi olarak ayarlayabilirsiniz.

  Kısayollardan bahsetmişken, onları da uygun gördüğünüz herhangi bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Tam ekran modunda sekmeleri değiştirmek için izleme tablasıma üç parmakla kaydırdığım tuş vuruşlarına göre sekmeleri değiştirmek için bazı ayarlarım var.

  Powerline

  Artık harika bir terminale ve harika bir yazı tipine sahip olduğunuza göre, en büyük aracı buraya yükleyebilirsiniz: Powerline. Powerline, Powershell'inizi alır ve 21. yüzyıla getirir. :)
  Entegre git bilgisi, son komut çıkış kodu göstergesi, ~ Ana Sayfa için Unix stiline sahip olacak şekilde dizinlerin kısaltılması , bunların tümü, Powershell'i stoklamak için objektif bir iyileştirme yapar. Bu araç o kadar iyi ki, Microsoft onu yüklemek için bir rehber hazırladı.

  Windows üzerinde geliştirme, kurulumunuza biraz sevgi verirseniz çok daha iyi olabilir. Linux kadar güçlü olmayabilir (WSL türü öyle olduğu anlamına gelse de, ama bu başka bir hikaye). Mesele şu ki, kesinlikle yetişiyor ve Microsoft'un geliştiriciler için platformlarını benimsediğine  seviniyoruz.