Microsoft Edge muhalifleri tarayıcıdan kurtulmak istediler ve kaldırılması için çözümler aradılar . Şimdi Microsoft, neden düzenli olarak kaldırılamadığına ilişkin açıklamasını güncellediler .

Haziran ayında Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda, Chromium tabanlı Edge'in Windows 10 için önerilen ve varsayılan internet tarayıcısı olduğu ifade ediliyor. Edge'in Windows sisteminin önemli bir parçası olduğunu dile getiren Microsoft, kullanıcılara daha iyi uyumluluk, performans ve erişebilirlik sağlayabilmek için Edge'i güncellemeye devam edeceklerini belirttiler.

Microsoft'un Edge'le ilgili açıklamalar bunlarla  sınırlı değil. Yeni Edge'in kullanıcılara tam yetki verdiğini ifade ederek diğer tarayıcılardaki verilerin içeri aktarılmasının hiç olmadığı kadar basit olduğunu ifade ediyor.   Windows kullanıcılarının diledikleri takdirde başka bir internet tarayıcısını da yükleyebileceklerini ifade eden Microsoft, varsayılan tarayıcının değiştirilebileceğini belirtiyor.

 Edge ve internet yeteneklerine dayanan programlarla Microsoft Edge, Avatar filmindeki sinir bağlantılarından daha çok Windows'ta iç içe geçmiş gibi görünüyor . Bir kişi Edge'i kaldırmayı başarırsa, Microsoft Edge'i Windows Güncellemeleri ile boru hattından aşağı doğru itmeye devam edecek ve böylece geri gelmeye devam edecek gibi görünüyor.