Teknoloji devi olan  Microsoft'un geçtiğimiz haftalarda yayınladığı yeni simülasyon oyunu Flight Simulator 2020,  en çok grafik kalitesiyle konuşuldu. Bing Harita'nın anlık verileriyle oluşturulan gerçekçi harita ve oldukça etkileyici grafiklere sahip olan Microsoft Flight Simulator 2020, sahip olduğu kaliteyle mod geliştiricilerin de iştahını kabarttı. 

Nexus Mods, Microsoft Flight Simulator 2020 için oldukça ilgi çekici bir mod oluşturdu. Oluşturulan bu mod, dünyanın en bilindik kurgusal canavarlarından olan Godzilla'yı Flight Simulator 2020'ye ekliyor. Mod sayesinde oyuncular, uçak kullanırken iyi bir şekilde ölçeklendirilmiş Godzilla'yı görebiliyorlar.

Geliştirici ekip,  modu oluştururken 2014 yılında tasarlanan Godzilla'yı tercih etmiş. Oluşturdukları Godzilla tasarımını San Francisco Körfezi'nin tam ortasına ekleyen ekip, bu sayede havacılık tutkunu oyunculara benzersiz bir deneyim sunmaya çalışıyor. Bu modu kullanmak isterseniz, modu yükledikten sonra 37.792394 -122.378850 koordinatlarına ulaşmanız yeterli. Godzilla, tüm etkileyici ve gerçekçiliğiyle  sizleri bekliyor.

Geliştirici ekip, modun son olmayacağının da sinyallerini veriyor. Sergio Perea tarafından yapılan açıklamalarda, modun beğenilmesi durumunda Empire State binasına tırmanmaya çalışan King Kong'un tasarlanabileceği ifade ediliyor. Ancak bunun gerçekleşebilmesi için, modun indirme sayısının geliştirici ekibin beklediği  düzeyde olması gerektiğini belirtti.