Dürüst olalım. Hepimiz erteliyoruz. :)

Ve ilgilenmemiz gereken önemli meselelerimiz olduğunda ve kasıtlı veya kasıtsız olarak kendi yolumuza girdiğimizde erteleme kaçınılmaz oluyor.

Öyleyse bu tür alışkanlıklardan nasıl kurtulur ve hedeflerimizi maksimum üretkenliğe nasıl dikeriz? Bu birazda kişilere göre değişkenlik gösterdiğinden kesin olarak bir cevabı yok anca yardımcı olabilecek birkaç strateji olduğunu biliyoruz işte tasiyeler :

Sizi sorumlu tutacak yakın arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız ve iş ortaklarınız olsun

Bunların aslında size yardımcı olması önemlidir. Akranlar arasında büyüme sağlamak için bunlar dürüst temas noktası toplantıları olmalıdır. Sorumluluk arkadaşları gibi. Başkalarıyla birlikte büyümek ve koşulsuz olarak birbirimizi desteklemek harika.

Kontrolünüzde olan şey konusunda kararlı olun

Seçenekler arasında karar verirken, hemen orada evet / hayır diyebilir misiniz? Kendinizi iki kez tahmin etmek, zaman kaybına ve bitkinliğe yol açar. Bu nedenle, hızlı kararlar vermek ve bunu olabildiğince sık yapmak önemlidir.

Ulaşmaya çalıştığınız başarıya inanmalısınız 

Parçaların birbirine hizalandığını görürseniz, bu size kendinize güvenmeniz ve gecikmemeniz için güven verecektir.

Ne kadar veri / geri bildirimin etkinizi artırmasına izin verdiğinize dikkat edin

Geri bildirim sadece veridir ve hedefe yönelik olabilir, bir anormallik, bilgilendirici, belirsiz, vb. Neye ihtiyacınız olduğunu ve 0-10 arasında size kimin gerçekten yardımcı olabileceğini anladığınızdan emin olun.

 

Peki sizler bu ertelemek hastalığından kurtulmak için kendinizi nasıl motive ediyorsunuz? Yorumları alalım...