• 1

Android, Apple AirDrop benzer bir uygulama üzerinde çalışıyo!

11 ay önce , Okuma süresi 1 dakika.

Android, Apple AirDrop benzer bir uygulama üzerinde çalışıyo!
İki dev yazılım markası arasındaki amansız rekabet devam ediyor. Bazı Android cihazlarda bulunan ancak genelinde olmayan Apple cihazlarda ise hızla dosya paylaşımını sağlayan AirDrop benzeri bir uygulama getiriyor.

iOS ve Android tarafında amansız bir rekabet bulunuyor. İki marka birbirlerinde olmayan özellikleri bünyelerine katmak için çalışıyor.

Şimdi yeni bir rekabet ile karşımıza çıkan iki markadan Android, Apple’ın cihazlar arasında hızlı dosya paylaşımı yapılabilmesini sağlayan AirDrop aktarma teknolojisine benzer bir özellik Google servisi olarak geliyor. Bu ayın başlarında görselleri ortaya çıkan Google Nearby Share için kullanıcıların çok da beklemesine gerek olmayabilir.

Google Nearby Share ağustos ayında kullanıcılara gelebilir

Bilinen uygulamalardan çok daha hızlı dosya aktarımı sağlayacağı iddia edilen yeni Google Nearby Share, ağustos ayından itibaren kullanıcılara sunulması amaçlanıyor. Bir süredir hakkında pek çok detay ile karşılaştığımız bu dosya paylaşımı için resmi olmayan ancak güvenilir olan bir kaynaktan gelen bilgiye göre, gelecek ay Android 6 ve daha üstü sürüme sahip kullanıcılar uygulamayı kullanabilecek.

Bir süredir beta testlerinde olan Google Nearby Share’ın, yeni paylaşılan görüntüleri de ortaya çıktı. Uygulamanın bir Google Play Store güncellemesi olarak gelmesi bekleniyor. Bunun yanında yeni ortaya çıkan bilgilere göre, Google yeni hızlı paylaşım özelliği; Windows, ChromeOS, macOS ve Linux da dahil olmak üzere diğer platformlarda da kullanılabilir.

#android #İşletim Sistemleri #Mobil Uygulamalar