android
Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir.
89 kişi takip ediyor.
24 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
gambler gambler 1 yıl önce
PUBG'nin yeni oyunu PUBG: New State, İOS ve Android cihazlar için duyuruldu
PUBG'nin yeni oyunu PUBG: New State, İOS ve Android cihazlar için duyuruldu Orijinal battle royale PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS'un yapımcıları KRAFON'un yeni PUBG oyunu PUBG: New State, mobil cihazlar için duyuruldu.
Aleyna Aleyna 2 yıl önce
Google Telefon Uygulaması için Yeni 3 Özelliği  Test Etmeye Başladı.
Google Telefon Uygulaması için Yeni 3 Özelliği Test Etmeye Başladı. Google Telefon'a Arayan İsmini Ve Numarasını Sesli Okuma Özelliği Geliyor
ahmetmim ahmetmim 2 yıl önce
Java Geliştiricileri için Kotlin'e Geçiş
Java Geliştiricileri için Kotlin'e Geçiş Bu yazımız Java geliştirici arkadaşlardan Kotlin'e geçiş yapmayı düşünenlere bir yol haritası olması amacı taşımaktadır.
ahmetmim ahmetmim 2 yıl önce
Kullanabileceğiniz 5 Faydalı Kotlin Extensions
Kullanabileceğiniz 5 Faydalı Kotlin Extensions Extensions, Kotlin'in en havalı özelliklerinden biridir çünkü bir sınıfı, o sınıfı miras almadan yeni işlevsellikle genişletme yeteneği sağlar!
gambler gambler 2 yıl önce
Google arama widget'ı iOS 14'le iPhone'larada geldi
Google arama widget'ı iOS 14'le iPhone'larada geldi Yıllardır Android cihazlarda yer alan Google arama widget'ı iOS 14 ile birlikte iPhone'lara geldi. Google'da hızlı bir şekilde arama yapmanızı sağlayacak arama widget'ının kullanım detayları:
rg18 rg18 2 yıl önce
Android'de YouTube Müzik için yedi ipucu ve püf noktası
Android'de YouTube Müzik için yedi ipucu ve püf noktası Haberleri duymadıysanız, Google bu yıl denenmiş ve gerçek Google Play Müzik'i emekliye ayıracak. Onun yerine Google'ın en son müzik akışı hizmeti olan YouTube Music olacak.
rg18 rg18 2 yıl önce
Samsung Galaxy Note20 Ultra ile ilgili en iyi 5 şey
Samsung Galaxy Note20 Ultra ile ilgili en iyi 5 şey Samsung Galaxy Note20 Ultra, şu anda satın alabileceğiniz en pahalı telefonlardan biri, ancak aynı zamanda en iyilerinden biri.
rg18 rg18 2 yıl önce
Android TV'de herhangi bir uygulamayı nasıl yükleyebilirim?
Android TV'de herhangi bir uygulamayı nasıl yükleyebilirim? Android TV ile çalışan akıllı TV'niz, set üstü kutunuz veya donanım kilidiniz için Play Store'da bulunmayan bir tarayıcı veya uygulama gibi bir şey yüklemek istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız hemen anlaşılmaz.
rg18 rg18 2 yıl önce
Google Play Store uygulamasında karanlık mod nasıl etkinleştirilir?
Google Play Store uygulamasında karanlık mod nasıl etkinleştirilir? Karanlık modun Eylül 2019'da Android 10'da sistem genelinde gelmesi gerçeğine rağmen, Google'ın kendi birinci taraf uygulamalarındaki özellik için oldukça yavaş ilerliyor.
coderin coderin 2 yıl önce
Android'de Firebase Firestore kullanarak anlık anahtar kelime araması
Android'de Firebase Firestore kullanarak anlık anahtar kelime araması Herhangi bir web sitesi veya web uygulaması oluşturmanın en önemli kısımlarından biri, arama işlevidir. Bu uygulamada anlık arama yapmanını mantığını uygulamalı olarak anlatacağız.
gambler gambler 2 yıl önce
Kavisli Ekrana Sahip Nubia Watch Tanıtıldı
Kavisli Ekrana Sahip Nubia Watch Tanıtıldı Uzunlamasına kavisli AMOLED ekranı ile Nubia Watch bileğinizin bir kısmını sarıyor. 4G aramaları yapabildiğiniz Nubia Watch özellikleri ve fiyatı haberimizde.
sevim.tr sevim.tr 2 yıl önce
Android, Apple AirDrop benzer bir uygulama üzerinde çalışıyo!
Android, Apple AirDrop benzer bir uygulama üzerinde çalışıyo! İki dev yazılım markası arasındaki amansız rekabet devam ediyor. Bazı Android cihazlarda bulunan ancak genelinde olmayan Apple cihazlarda ise hızla dosya paylaşımını sağlayan AirDrop benzeri bir uygulama getiriyor.
dev18 dev18 2 yıl önce
Android işletim sistemi nedir? Temel Kavramlar
Android işletim sistemi nedir? Temel Kavramlar Android , Google tarafından geliştirilen , Linux tabanlı popüler bir mobil işletim sistemidir. Andorid(OS) telefonları , saatleri ve hatta araba stereolarını çalıştırır.
ahmetmim ahmetmim 2 yıl önce
Android Arayüz Geliştirme
Android Arayüz Geliştirme "Layout" Andoid uygularımızın tasarım kısmını “Layout” kısmından yapmaktayız. Şimdi sizlere Layout kavamı ve türleri hakkında bilgiler vereceğim.