Uygulamalar oluştururken nasıl düşünülür?" Başta nasıl yaklaşacağımı bilemediğim bir soru olmakla beraber akıl karıştıran bir soruydu. Web geliştirme öğrenirken uygulama oluştururken hangi özelliklerin eklenip nelerin eklenmeyeceğini sıklıkla karıştırıyoruz. .Bu yüzden burada size öğrendiğim bakış açılarımdan bir örnek vermeye kalkarsak sırayla örnekleri listelemeye başlıyorum.

1.Gerçek bir sorunu çözmeye çalışıyorsunuz:

Bir E-ticaret/Giyim mağazası uygulaması oluşturmak istediğinizi varsayalım. Önce teknolojiden bağımsız olarak düşünmelisiniz. React veya JavaScript'i unutun, arkadaşınızın çevrimiçi Giyim mağazasına sahip olmak istediğini hayal edin. İşte burada deniyorsunuz. gerçek bir sorunu çözmek ve sadece bir uygulama oluşturmak değil.

2. Zorunlu özellikler:

Şimdi uygulama için gerekli olan zorunlu özellikleri düşünün.
Malzemeler:
1.A açılış sayfası ürün ve resim hakkında bilgi ile
2. Kullanıcı giriş özelliği
ürünlerinin 3.Display sayfasına
4.Facility sepeti ürün eklemeye
artış, ürünlerin azalması miktarına 5.Cart sayfasında, ürünleri kaldır
6.Online ödeme imkanı
7.Varsa mağazanın fiziksel adresi veya mağaza sahibinin/ekibinin iletişim bilgilerini içeren ilgili adres.
(Aklınıza gelen varsa daha fazla özellik ekleyin)

3. Daha Fazla Özellikler:

 • Bir açılış sayfasına, öne çıkan ürünler, ürünlerin fotoğraf galerisi, sağlanan hizmetler, sosyal medya kişileriyle birlikte altbilgi ekleyebilirsiniz.
  2. Müşteriler için iletişim formu veya düzenli haber bültenlerine abone olma özelliği.
  3. Giyim mağazasının sayfası hakkında.
  4. Müşteri incelemeleri, stok bilgileri, renk, beden, yıldız derecelendirmeleri ve tek ürün hakkında daha fazla ayrıntı içeren ayrıntılı ürün sayfası.
  5.Ürün aramak için tesis.
  6. Ürünleri filtreleme, sıralama özelliği.
  7. Özel satış için geri sayım sayacı.
  8. Ürün sayfasında rastgele moda alıntıları.

  Aklınıza gelebilecek kadar çok özellik ekleyebilirsiniz. Özellikleri tamamladıktan sonra tasarımlarınızı planlayın, teknik mantık, kitaplıklar, araçlar projenizi tamamlamak için ihtiyacınız olabilir.

  Ayrıca, özellikler için öğreticilere başvurabilir ve ardından kendi uygulamanızda uygulayabilirsiniz. Ancak, React veya JavaScript'te bir uygulama oluşturduğunuzu düşünmek yerine, gerçek bir İş sorununu çözüyormuş gibi düşünün.