Google, bir görüntülü aramanın size ekranın diğer tarafında kendini gerçekten yakın hisseden bir kişiyle konuşma yeteneği vermeye  hayal etmeye karar verdi. İnsanların 3D gerçek hayat versiyonlarını kullanan yeni projelerine Project Starline deniyor. 

Proje I/O konferansında açıklandı. "Birkaç yıl önce, mümkün olanı keşfetmek için teknolojiyi kullanmak için yeni bir proje başlattı. Buna Project Starline adını verdi. Şuan bahsettiğim bilgisayar biliminin farklı alanlarını temel alıyor. Özel yapım donanıma ve son derece özel ekipmana dayanıyor. Erken şu anda birkaç ofisimizde mevcut, ancak ilk kez deneyimlemeye erken bir bakış atmanın eğlenceli olacağını düşündük," dedi Sundar Pichai.

Yakın zamanda ortaya çıkan Project Starline'a göz atın.

 

Bir blog yazısı, teknolojinin, ailelerin ve arkadaşların bir arada olmasını hissetmesini sağlamak için donanım ve yazılımdaki gelişmeleri bir araya getirdiğini söylüyor. Proje, "bilgisayarlı görme, makine öğrenimi, uzamsal ses ve gerçek zamanlı sıkıştırma araştırmalarına" dayanıyor. Ek gözlük veya kulaklık gerektirmeyen bir hacim ve derinlik hissi üreten çığır açan bir ışık alanı görüntüleme sistemi kullanıyor.

Temel olarak sistem, kullanıcının 3 boyutlu görüntüsünü oluşturur, gerçek zamanlı olarak sıkıştırır ve 3 boyutlu ekrana gönderir. Normal akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar ekranlarının elbette teknolojiyi desteklemeyeceğini lütfen unutmayın.