Temmuz ayında açık betaya girdi ve yayıncı "yanıttan heyecan duyarken" rekabetçi nişancı manzarasını tam olarak yeniden şekillendirmedi. Bugün yayınlanan bir güncellemesiyle Ubisoft, Ağustos ayında çıkan konsollarda tam sürümle "kendimiz için belirlediğimiz yüksek beklentileri karşılayamadığımızı" ve oyuncuların da aynı şekilde hissettiğini kabul etti.

Bu nedenle Ubisoft, geliştiriciler tarafından Rainbow Six Siege'de kullanılan kuruluma benzer şekilde, geliştirme ekibini "hücre tabanlı bir format" olarak yeniden yapılandırma aşamasında çalışmaktadırlar. Her bir geliştirme hücresi, Ubisoft'un Hyper Scape için başarılı bir gelecek için temel öncelikler olarak belirlediği beş "sütun" dan birine odaklanacaktır.

  • Savaş Konforu Her zaman Hyper Scape'in yüksek beceri tavanına sahip olmasını amaçladık, ancak verilerimizden zeminin de çok yüksek olduğu açıkça görülüyor. Bu, yeni oyuncular için zor bir deneyimle sonuçlanır. Şu anda, özellikle konsollarda oyunculara nişan almak, takip etmek ve tutarlı bir şekilde zarar vermek ve onları ortadan kaldırmak çok zor.
  • İlk Katılım Oyun şu anda yeni oyuncuların öğrenmesi ve başarılı olması için yeterli zaman ve fırsat sağlamıyor. Yeni gelenleri korumalı ve oyunda yetkin olmalarına yardımcı olacak eğitim faaliyetleri sağlamalıyız.
  • Oyun Modları Temel oyun modumuz olan Crown Rush oldukça acımasız olabilir, bu yüzden oyunculara aktivite ve maç boyutu açısından çeşitli formatlar sunmak istiyoruz. Bu, oyunda yeniden doğma sistemleri ve "deathmatch" tarzı oyun modları ile başlayacak. Sınırlı süreli modları ve aynı anda birden fazla modu desteklemek için gereken oyuncu tabanı ayrımını nasıl yönettiğimizi de yeniden düşünüyoruz.
  • Oyuncu hedefleri Şu anda, oyuncuların Hyper Scape'de takılmaları için yeterli orta ve uzun vadeli hedef yok. Oyuncu Sıralaması sistemimizin ilk versiyonunu Sezon 2'de tanıtıyoruz ve daha fazla ilerleme sistemi ve maçtan maça akış iyileştirmeleri getireceğiz.
  • Çapraz Oyun Çapraz Oyun her zaman oyun için tasarlanmış olsa da, lobi boyutunun mevcut sorunlarının ele alınmasına yardımcı olmak için planlanandan daha önce eklemek istiyoruz.

 

Çok genel olarak, Ubisoft'un öncelikleri bir döngüde sıkışmış bir oyunun resmini çiziyor: Çok sayıda yeni oyuncuyu çekmek çok zor ve deneyimli olanları uzun süre etrafta tutmak için çok sığ. Temmuz ayındaki önizlemimizde Hyper Scape'deki hareketin "sezgisel" olduğunu ve yeni gelenler için bile kolayca algılandığını söyledik, ancak dünyadaki tüm süslü ayak hareketleri, sürekli olarak mekanikle mücadele ediyorsanız ve yapamıyorsanız hiçbir şey ifade etmiyor. aslında bir süre içinde çektiğiniz şeye çarptı.

Olmak için harika bir yer değil, ancak Ubisoft'un kredisine göre, ideal lansmanlardan daha azına sahip olsalar bile, uzun vadede oyunlarını iyileştirme konusunda oldukça sağlam bir geçmişe sahip.

Hyper Scape'in, Fortnite'ı, hatta Apex Legends'ı tahttan indireceğinin garantisi yok - mekanikler düzeltilebilir, ancak daha büyük sorunu, onu gerçekten kalabalıktan ayıran hiçbir şeyin olmaması olabilir . Ubisoft ona iyi bir şans verecek.