Hindistan hükümeti PlayerUnknown's BattleGround'u (PUBG) ve 118 diğer Çin uygulamasını yasakladıktan sonra  iki ay içerisinde  , PUBG Corp. bugün oyunun ülkeye geri döndüğünü duyurdu.

PUBG'nin haklarını elinde tutan Güney Koreli KRAFTON Inc, güvenlik ve gizlilik endişelerini hafifletmek için yeni bir oyun olan PUBG Mobile Hindistan yapacağını duyurdu. Geçen hafta KRAFTON , oyunu Azure'da barındırmak için Microft ile küresel anlaşma  imzaladı .

"Hintli oyuncu verilerinin gizliliği ve güvenliği PUBG Corporation için en önemli öncelik olduğundan, şirket, güvenliği güçlendirmek ve verilerinin güvenli bir şekilde yönetilmesini sağlamak için Hintli kullanıcıların kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini tutan depolama sistemleri üzerinde düzenli denetimler ve doğrulamalar gerçekleştirecek," 

Yasaktan birkaç gün sonra şirket, oyunu yakında Hindistan'a getirmeye çalışacağını söyledi. Ayrıca, PUBG'nin Hindistan'daki distribütörü ve geliştiricisi Tencent'ten de uzaklaşıyor. Oyun başlangıçta Tencent'in Çin rotaları ve iki ülke arasında artan gerginlik nedeniyle yasaklanmıştı.

Niko Partners'ın analisti Daniel Ahmad, bu hamle ile PUBG'nin önceki durumuna ulaşmaya çalışacağını ve bunun da onu düzenleyicileri tatmin ederken ülkedeki en yüksek hasılat yapan oyun haline getireceğini kaydetti.