Yeni güncellemeyle  birlikte oyun, geliştirilmiş grafikler, gerçekçi su yansımaları ve  beklenen Erangel 2.0 haritası dahil olmak üzere yeni değişiklikler geliyor.

PUBG Mobile  dünyanın en popüler oyunu olmakla beraber,  Milyonlarca aktif oyuncusu  olunca hile yapan kişilerin sayısı oldukça fazla olduğu görülüyor. Pek çok hesabı oyundan silse ve engellese de PUBG Mobile’ın en büyük sorunu hile yapan binlerce kişinin olması. Yeni güncelleme ile mevcut sorunun önüne geçebilmek  için önemli bir hamle yapıldı.

Erangel 2.0 haritası  güncellemeyle birlikte oyunda yeni bir anti hile yazılımına geçildi. Yeni gelen yazılım güncellemesiyle  hilecilerin önüne çok daha büyük bir set çekmiş  oldu. Oyuncuların karşısına çıkan  güncellemeyle birlikte PUBG Mobile yeni bir çağa geçiyor oyunun güncellenen haritasıyla bu vurgulanıyor. Grafik detayları eklenecek bu güncellemenin en büyük artısı şüphesiz hilecilere karşı alınan önlemler.

Gelecek güncellemede hile tarafında en çok başvurulan Cheat Z, Cheat M, Grass Hack ve Auto Aim hilelerine karşılık  isabetli ve yüksek oranda tespit edilmesi mümkün olacak.

Güncelleme tarafında gelenler  kısaca şu şekilde: Erangel 2.0 haritası, yeni görseller, bina düzeltmeleri, büyük kaynak noktası düzenlemeleri, yeni harita unsurları, bina yapısı düzeltmeleri, Livik İyileştirmeleri, yeni silah: M1014, görsel efekt  sahne dengelemesi, hata düzeltmeleri, A.C.E. ve Ötesi temalı oyun, Evo alanı yenilikleri, 23 Ekim’den itibaren Cadılar Bayramı Hastalık Modu, güvenlik ve performans iyileştirmeleri, grafik iyileştirmeleri, görsel efekt iyileştirmeleri, karakter öğesi iyileştirmelerinden ibaret.Yayınlanan duyuruya göre 8 Eylül itibarıyla yayınlanan PUBG Mobile 1.0 güncellemesi; Android cihazlar için yaklaşık 1.8 GB, iOS için ise 2.17 GB boyutunda olacak. Güncelleme için sunucular kapatılmayacağı gibi, 8-13 Eylül tarihleri arasında PUBG Mobile 1.0 güncellemesini yükleyenler çeşitli ödüller kazanabilecekler.