Bu makalemizde yalnızca HTML kullanarak e-posta göndermeye bakacağız. Herhangi bir HTML kodu kullanmadan e-posta içeriği gönderebileceğinizi biliyor olabilirsiniz. Ancak, e-posta içeriği gönderdiğimizde, düz metin biçimini kullanmak her zaman tercih edilir. Bunun en temel nedeni, yalnızca düz metin biçimlerinin çeşitli e-posta istemcileri tarafından iyi desteklenmesi gereklidir. Bu nedenle, bu makalenin amacı, yalnızca HTML kullanarak e-postaların nasıl gönderileceğini açıklamaktır.

1. Adım: HTML E-posta Etiketi

<a> etiketi , e-posta göndermek için bir e-posta adresi belirtme seçeneği sunar. <a> etiketini bir e-posta etiketi olarak kullanırken , href özelliğiyle birlikte mailto: e-posta adresini kullanacak olacaksınız .

Bilgisayarınızda e-posta programını tetiklemek ve yeni bir mesaj penceresi açmak için bağlantı (a) etiketinin “ href ” özelliğindeki mailto: örneğini kullanın.

Adım 2: “Birden Çok E-posta Ekleme” Nasıl Yapılır?

HTML <a> etiketi, bir e-posta göndermek için birden çok e-posta adresi ekleme seçeneği sunar. mailto özelliği , birden fazla alıcıya bir e-posta göndermek için de kullanılabilir. Bu, aşağıda gösterildiği gibi, bu özelliğin değerine virgülle ayrılmış birden çok e-posta adresi eklenerek yapılabilir :

Adım 3: “CC ve BCC Ekleme” nasıl yapılır?

Bildiğim kadarıyla HTML'ye CC ve BCC ekleyemezsiniz . Ancak HTML 5 , e-posta istemcilerini bağlantı etiketlerinden kontrol etmek için yeni bir özelliğe izin verdi. Bu özelliği kullanarak herhangi bir güçlük çekmeden bir e-posta gönderebiliriz. Aşağıda gösterilen adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Her şeyden önce, href= “mailto” kullanarak yeni posta istemcisini açın. Bundan sonra, tüm alıcıları virgül (,) ile ayırarak CC ve BCC alanlarına eklemeniz gerekir . İşte bir örnek:

Adım 4: “E-postanın Konusu Nasıl Eklenir”?

E-posta köprünüzle bir konu kullanmak, ziyaretçilerinize çok yardımcı olabilir. Özellikle e-postanın ne hakkında olduğunu ilk bakışta anlayabiliyorlarsa, halihazırda bir konu içeren bir bağlantıya tıklama olasılıkları çok daha yüksektir.

Peki, e-posta köprüsüne de bir konu satırı eklemeye ne dersiniz? Bu söz dizimini kullanarak e-posta bağlantılarınıza kolayca bir konu ekleyebilirsiniz:

Tüm E-posta Nitelikleri ile Komple Sözdizimi: