Son yıllarda popüler olan oyunlarından birisi olan Grand Theft Auto V, bu başarısını yeni içerikler kazanan ve hâlihazırda bulunan içerikleriyle oyuncunun dikkatini çeken  GTA Online'a borçlu durumda. GTA dünyasını çevrimiçi tecrübe etmenizi sağlayan GTA Online, gerçek hayatta olan bazı gerçekleri de içinde barındırıyor.

Buna örnek verecek olursak  bu gerçeklerden birisi de oyundaki yatların   tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi yalnızca zengin kesime hitap etmesiydi. Oyundaki yatlar, oyunda yer alan diğer mal ve mülklerden farklı olarak zenginlik göstergesiydi.Ev aldığınızda evde düzenlediğiniz soygunlarla evin değerini çıkarabiliyordunuz. Ancak yatlarda böyle bir imkan yok.

Rockstar Games, geçtiğimiz hafta yaptığı duyuruda oyuna 'Los Santos Summer Special' isimli yeni güncelleme geleceğini söylemişti. O güncellemeyle birlikte oyuna az önce bahsettiğimiz  farkı ortadan kaldıracak yat görevlerininde olacağını belirtmişti. Los Santos Summer Special, oyuncularla buluştu.

Bugün yayınlanan yeni GTA Online güncellemesi, oyuna yenilik ve kazanç sağlayan co-op görevleri getirdi. Oyuna gelen yeni görevler co-op oynanabildiği gibi solo olarak da oynanır. Güncellemeyle oyuna gelen yat görevlerindeyse oyuncuların da dikkatini çeken bir tutarsızlık bulunuyor.

Oyuna gelen birtek yat güncellemesi değildi birkaç yeni içerik daha ekledi. Rockstar'ın paylaştığı önemli yama notları 

  • 9 yeni Open Wheel Races yarışı eklendi
  • Open Wheel Race Creator GTA Online'a eklendi
  • 4-8 kişilik sekiz Adversary Modes, Diamond Adversary Series'e eklendi
  • İki yeni Business Battles eklendi. Oyuncular 8'den fazla pakette mücadele edecekler
  • Southern San Andreas Super Autos veya Legendary Motosport sitesinden satın alınabilecek 9 adet yeni araba eklendi.
    • Mevcutta olan 6 aracın farklı versiyonları eklendi
    • 200'den fazla yeni eşya ve kıyafet oyuna eklendi.