Visual Studio Code, geliştiriciler tarafından kullanılan en popüler IDE'lerden biridir. Özellikleri arasında hata ayıklama desteği, entegre Git ve GitHub, akıllı kod tamamlama (Intellisense), sözdizimi vurgulama ve diğerleri bulunur, bu da onu kullanımı en kolay kod düzenleyicilerden biri yapar.

VS Code kullanırken deneyiminizi daha da geliştirmek için deneyebileceğiniz birkaç tema aşağıda verilmiştir.

- Night Owl

Night Owl teması ekran görüntüsü

Benim kişisel favorim. Gece kod yazmayı tercih edenler için özel olarak hazırlanan bu tema, Sarah Drasner tarafından oluşturuldu .
Bunu seviyorum çünkü özellikle gece veya gerçekten karanlık bir ortam gibi düşük ışıklı ortamlarda kodlama yaparken gözleri yormaz. Ayrıca okuduğunu anlamayı geliştirmek için iyi bir kontrastı vardır. Buradan indirebilirsiniz.

 

- Winter Is Coming

Winter is Coming Light

John Papa tarafından oluşturulan bu tema 3 farklı şekilde mevcuttur: Koyu Mavi Tema , Koyu Siyah Tema ve Açık Tema . GOT'u izlemekten keyif aldıysanız veya sadece havalı, buzlu temaları seviyorsanız, bu iyi bir seçimdir.

Buradan indirebilirsiniz. 

 

- Shades of Purple

Shades of Purple screenshot

Cesur mor tonlarına sahip bu havalı temaya bakmak çok hoş ve aynı zamanda gözleri yormaz. Ayrıca renkler arasında gerçekten iyi bir kontrasta sahiptir, böylece metin net görünür. Piyasadaki en popüler ve en beğenilen temalardan biridir. Ahmad Awais tarafından oluşturuldu . Buradan alabilirsiniz.

- Dracula

Dracula Theme screenshot

Bu çok havalı karanlık tema Zen Rocha tarafından oluşturuldu ve çok ilginç bir köken hikayesine sahip .
Şu anda Derek Sifford tarafından sürdürülmektedir . Buradan alabilirsiniz.

 

- One Dark Pro

One Dark Pro ekran görüntüsü

Visual Studio Marketplace'te en çok yüklenen temalardan biri olan bu karanlık tema Atom tarafından oluşturuldu. Buradan alabilirsiniz.

Favori VS-Code temanız nedir? Yorumlarda cevaplarınızı bekliyorum.