1) JSON Biçimlendiricisi

TLDR: Güzel baskılar JSON

Varsayılan olarak, Firefox JSON'u sizin için güzelce biçimlendirir. Maalesef Chrome'da bu özellik bulunmadığından, o zamana kadar, bu ham JSON verilerini kolayca okunabilir bir şeye dönüştürmek için bu aracı kullanın. Ayrıca, nesneleri genişletme ve daraltma yeteneğine de sahipsiniz, böylece daha büyük JSON verisi kümeleri için parazitin bir kısmını azaltabilirsiniz.

 Chrome Web Mağazası'ndan yükleyin

Ekran Görüntüsü 2020-08-05, 10.03.55 PM.png

2) Momentum

TLDR: Sekmelerinize parlama ekler.

Yeni bir sekme açtığınız her seferinde güzel bir arka plan görüntüsü ile karşılaşırsınız ve sizi gün boyunca ilerletmek için teşvik edici alıntı ve mantra ile karşılaşırsınız. Momentum, uzantılarının ücretli ve ücretsiz bir sürümüne sahip, ancak kişisel olarak ücretsiz sürümü kullanıyorum, bu yüzden tartışacağım sürüm bu olacak.

İşte bazı ek özellikler:

  • Dahili YAPILACAKLAR listesi
  • Yerel hava durumu
  • Günlük bir odak belirleyin
  • İleride başvurmak için favori fotoğraflar ve alıntılar

 Chrome Web Mağazası'ndan yükleyin

Ekran Görüntüsü 2020-08-05, 10.10.50 PM.png

3) CSSViewer

TLDR: Temel CSS özelliklerini görüntülemenizi sağlayan basit araç

HTML öğelerinin boyutlarını hızlı bir şekilde incelemek istediğimde bunu kullanıyorum. İş yerindeki bir site için bir sayfa oluşturduğumda bunun özellikle kullanışlı olduğunu düşünüyorum ve CSS'min tasarımcılar tarafından sağlanan stil kılavuzuyla uyumlu olmasını sağlamak istiyorum. Mükemmel bir araç değil, ancak DevTools penceresini açmak zorunda kalmadan font-sizeve gibi temel özellikleri incelemenin hızlı bir yoludur width.

 Chrome Web Mağazası'ndan yükleyin

Ekran Görüntüsü 2020-08-05, 10.15.05 PM.png

4) Material DevTools Tema Koleksiyonu

TLDR : DevTools'unuz için Materyal Tasarımı temaları sağlar

Bu uzantı, Chrome DevTools söz konusu olduğunda daha fazla seçeneğe sahip olmak isteyenler içindir. Şu anda Chrome yalnızca açık ve koyu bir tema sunuyor, bu nedenle Materyal Tasarım hayranları için bu ek estetik dokunuşu beğeneceğinizi düşünüyorum.

Bu uzantı biraz yapılandırma gerektiriyor, bu yüzden size işleri nasıl başlatacağınızı ve çalıştıracağınızı gösteren bu kısa öğreticiyi izlemenizi tavsiye ederim . Yapılandırıldıktan sonra, temaları kalbinizin içeriğine göre değiştirmenize izin veren bir tema değiştiriciye erişebileceksiniz.

 Chrome Web Mağazası'ndan yükleyin

Ekran Görüntüsü 2020-08-05 10.29.12 PM.png

5) Dikkatli Tarama

TLDR: Dikkat dağıtıcı web sitelerine erişmeye çalışırken sizi iki kez düşünmeye zorlar

Eğer benim gibiyseniz ve bazen (veya sık sık) çalışmanız gerektiğinde dikkatiniz dağılıyorsa, işte bazı dikkat dağıtıcı dürtüleri engellemeye yardımcı olabilecek bir uzantı. Dikkat dağıtıcı davranışa dalmak isteyip istemediğimi doğrulamak için fazladan bir adım atmak, beni doğru yöne yönlendirmek için güzel bir duraklamadır.

Nasıl çalışır? Engellemek istediğiniz bir site olarak kurduğunuz bir siteye erişmeye çalıştığınızda, iki seçenekten birini onaylamanızı isteyen bir arka plan resmiyle karşılaşacaksınız:

  • Dikkat dağıtıcı sitede 10 dakika kendinizi şımartın
  • Siteden ayrılırsanız tarayıcı penceresini kapatır
  • Gotchas: "Genellikle şunu tercih ederim:" bölümüne açıkça bir şey ekleyene kadar uzantının çalışmadığını fark ettim , bu yüzden bunu ilk yüklediğinizde dikkatli olun.