PC ve oyun konsollarında oyuncularla buluşan Fall Guys, geçtiğimiz günlerde en çok indirilen PS Plus ünvanını alarak  tarihe geçmişti. Bugün Fall Guys oyununun mobil platformlara da geleceği açıklandı.

Geçtiğimiz yıl E3 etkinliğinde tanıtılmış olan oyun, 4 Ağustos 2020‘de piyasaya sürüldükten sonra  oyuncular  tarafından ilgi görmüştü. Geçtiğimiz günlerde PS Plus kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan Fall Guys, en çok indirilen PS Plus oyunu ünvanını aldı.

Yapımcı şirket  popülerliği sürdürebilmek  için mobil platformlara da giriş yapmaya hazırlanıyor. Steam‘de 7 milyon satış ile adından söz ettiren oyunun mobil versiyonu ilk olarak Çin  için indirilebilir olacak.

Şu an App Store ve Google Play’de sahte Fall Guys oyunları bulunmakta. Şirket yetkilileri henüz mobil platformlarda oyunlarını yayınlamadıklarını ve sahte oyunlara itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Bilibili adlı ve Çin menşeili oyun eğlence firması Fall Guys: Ultimate Knockout oyununun mobil platformlar için isim haklarını satın aldı. Bazı analistler oyunun PC ve oyun konsollarından daha farklı olacağını belirtti. Oyunun ne zaman yayınlanacağı ve ücreti hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.