Nail Akıncı’nın kurucusu olduğu TwistedRed isimli oyun stüdyosu tarafından geliştirilen EXOMECHA isimli oyun, dünkü Microsoft etkinliğinde gösterildi. Oyunun fragmanı yayınlandı.

 Microsoft ve Sony‘nin konsollar cephesinde içinde bulunduğu bu yarış ortamından ise kazançlı olan bizler olarak gözüküyoruz. İki konsolun da çıkış zamanlarının oldukça yakın olması her iki cephede de bir adım önde olmak adına büyük bir çalışma ortamı içine girilmesine neden oldu.

Kıran kırana geçen bu rekabet ortamında son olarak Xbox cephesinden bir tanıtım etkinliği gelmişti. Xbox Games Showcase adlı bu etkinlikte Microsoft, yeni nesil konsoluna çıkış yapacak olan oyunları tanıttı. Ancak bu oyunlar arasında bizlerin dikkatini çeken tek bir yapım oldu diyebiliriz.

Tanıtılan bu oyunlar arasında yapım ekibi tamamen Türklerden oluşan EXOMECHA isimli oyun da yer aldı. Türk şirketi Twistedred tarafından geliştirilen oyun aksiyon türü oyunların yeni üyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Fragmanıyla heyecan yaratan EXOMECHA, Omecha isimli bir gezegen ile bizleri karşılıyor. Rekabetçi online FPS türünde çıkış yapacak olan oyun Crysis ve Transformers serilerinin atmosferlerini bizlere yaşatıyor.