Harika yazılım, harika ekipler tarafından oluşturulmuştur.

Yazılım mühendisliği ile ilgili olarak son birkaç yılda zihniyetteki en büyük değişimlerden biri, bir takım sporu olarak görüldüğünde en iyisinin olmasıdır. Hiçbir tek, göze çarpan mühendis, senkronize olan ve birlikte iyi çalışan iyi işleyen bir ekibi telafi edemez.

Etkili ekip oluşturmanın büyük bir kısmı, elinizden geldiğince çok yetenekli olmaktır - ekipleri olduğu gibi bir arada tutmak.

Yeteneği nasıl koruyacağımızı daha iyi anlamak için, insanların neden ayrılmayı seçtiklerine baktık ve bize süreci nasıl tersine çevirebileceğimiz konusunda fikir verdik.

Çalışanların ne zaman ve neden işlerinden ayrıldığına ve şirketlerin onları korumak için neler yapabileceğine dair bazı içgörüler bulmak için çalışan memnuniyeti, elde tutma ve tazminat üzerine derinlemesine araştırma yaptım.

Veriler, bir çalışanın ayrılmasıyla ilgili 5 ana neden olduğunu göstermektedir:

  • Kariyer fırsatı (veya eksikliği)
  • Maaş
  • İnsan yönetimi
  • Büyüme gelişimi
  • Tanıma

Bu sütunların her biri denklemin önemli bir parçasıdır, ancak her bir çalışanın ne zaman kalacağına veya ayrılacağına ilişkin kararlarını yönlendiren kendi değerleri olacaktır.

Kariyer fırsatı

İnsanların bir işi terk etmelerinin gerçekten korkunç bir nedeni, uzun vadeli kariyer fırsatlarının bu rolde sınırlı veya yokmuş gibi hissetmeleridir. Verilerde, birçok insanın bir pozisyonda daha uzun süre kaldığını (yani ilerlemediğini) ve unvan ilerlemesinin bazı türlerinin kendi başına çalışan memnuniyetini neredeyse% 20 artırmaya yardımcı olabileceğini görebiliyoruz.

Maaş Konusu

Her insanın neyin "iyi" hak ettiği olduğu konusunda farklı bir standardı vardır. Ancak bulgular açık. Yeteneğinden az ödeme yapıyorsanız, muhtemelen ayrılacaklardır.

Neyse ki, bu, onları etrafta tutmak için herkese bir milyon dolar ödemeniz gerektiği anlamına gelmez. Çalışmalar, insanların kendilerini rahat ve değerli hissettiği, belirli bir kabul edilebilir maaşla katılım ve memnuniyetin düzlükleri olduğunu bulmuştur.

Bu belirli sayı değişecektir, ancak muhtemelen o pozisyon ve o yer için ortalama ücretlerle ilişkilendirilir.

Kısacası, tek başına maaş, nadiren birinin yeni bir pozisyondan ayrılma veya yeni bir pozisyonu kabul etme kararının ana nedenidir. Ancak, insanlara adil bir şekilde ödeme yapılmaması giderek daha önemli hale geliyor.

İnsan yönetimi

"İnsanlar şirketten ayrılmaz, yöneticilerden ayrılır."

Bu genellikle doğrudur. Pek çok insan, işten ayrılmayı seçmelerinde iş kültürünün veya yönetiminin ana neden olduğunu söyler. Bunların çoğu, çoğu şirketin insanları işe alma veya liderlik pozisyonlarına terfi etme konusunda çok kötü bir iş çıkarmasından kaynaklanıyor.

İnsanları yönetmek çok özel bir beceri seti gerektirir ve zayıf veya deneyimsiz yöneticiler büyük yetenekleri aceleyle uzaklaştırabilir.

Büyüme gelişimi

İşine bağlı, üretken herhangi bir çalışanın sadece bir hayat kazanmaktan daha fazlasını yapmakla ilgilendiği bir sır olmamalıdır. Becerilerini ve deneyimlerini büyütmek ve geliştirmek isterler. Zorlanmayı ve ilerleme fırsatı verilmesini istiyorlar.

Dolayısıyla, kişisel gelişim veya gelişim için çok az değişiklikle, işin niteliği sıradan ve tekrarlayıcıysa, o zaman insanların çıkışta olmasını bekleyebilirsiniz.

Tanıma

Bazen insanların tek istediği, birisinin işini kabul etmesidir. Ne yazık ki, çok sayıda iş yeri, çalışanların takdirini sağlama konusunda iyi bir iş çıkarmıyor.

Kamuoyu tarafından onaylanma veya basit bir teşekkür notu gibi küçük jestler, çalışanların moralini artırabilir ve önemsiz veya tek kullanımlık hissetmek yerine insanları meşgul tutabilir.