Vue 3 resmen yayınlandı, Ancak Vue 3 etrafındaki birçok destekleyici libraries  hala beta durumunda olduğunu belirtmekte fayda var.

Tüm resmi libraries  ve araçlarımız artık Vue 3'ü destekliyor, ancak çoğu hala beta statüsünde ve next NPM'de dist etiketi altında dağıtılmış durumda. İyi haber ise 2020'nin sonuna kadar tüm projeleri latest dist etiketini kullanacak şekilde stabilize etmeyi ve değiştirmeyi planlıyorlar. 

Birinci taraf Vue libraries için Vue 3 desteğine Giriş bölümünde daha fazlasını okuyabilirsiniz.

Vite, yeni kompozisyon API'si, parçalar (multiple-root nodes)  yapılan birçok heyecan verici özellik gibi Vue 3 konseptlerinin uygulamalı örneklerine giren Laracast'ın What's New in Vue 3 serisine göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Vue 3'te mümkündür.

Typescript kullananlar için, bu seri ayrıca Vue 2'deki TypeScript desteğinden önemli ölçüde daha iyi olan TypeScript'in Vue 3'te kullanımını da kapsar.

Vue Mastery ayrıca odaklanmış bir Vue 3 Composition API serisinin yanı sıra ücretsiz bir Vue 3'e Giriş kursuna da sahiptir .

Vue 3'ün sunduğu tüm yeni özellikler ve Vue 2'den uygulamaların nasıl yükseltileceği hakkında daha derin bir dalış için geçiş kılavuzundaki Giriş belgelerini okuyabilirsiniz . Son olarak, hızlı bir genel bakış için GitHub'daki sürüm notlarına göz atabilirsiniz.