Resident Evil Village çıkış tarihi 2021olarak belirlendi ve bu, efsanevi bir fütürist tarih gibi görünse de, aslında  önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak  Xbox Series X, PS5 ve PC'de piyasaya sürülecek.

Teknik olarak Resident Evil 8, veya Resident Evil Village olarak adlandırılıyor. Yine de başlıkta sekiz rakamı da var. 

Oyunun yapımcıları Tsuyoshi Kanda ve Peter Fabiano Kotaku tarafından çevrilen yeni Famitsu röportajında ​​şunları açıkladı:

Resident Evil Village hikayesinin Resident Evil 7: Biohazard'ın doğrudan devamı olduğu doğruladı. Famitsu dergisine verdiği bir röportajda, oyun yapımcıları Tsuyoshi Kanda ve Peter Fabiano, Resident Evil 8'in Resident Evil 7'nin sonundaki uçurumun üstesinden gelmekle kalmayıp, devam eden hikayeyi tamamen sonuçlandıracağını açıkladı. 

 Reident Evil 8: Village köyde geçiyor. Oldukça geniş kapsamlı bir modelleme yapılmış  Capcom, köyde gezerken size açık dünya havası hissettirmeye çalışacak. Ancak Capcom’un belirttiğine göre bu nesildeki HDD’ler maalesef ki yükleme süreleri ile bu deneyimi baltalıyor. Bu konuda çok çalıştıklarını ancak yükleme sürelerinden dolayı oyundaki atmosferin bozulduğunu söyleyen Capcom, RE 8: Village’ı bu nesile getirmeme kararı aldıklarını belirtiyor.

Yeni oyundaki yaratıkların tamamı bize yabancı değil. Köpekler, kurtlar ve zombilerin yanı sıra Licker benzeri yaratıklar ile karşı karşıya gelinecek. Bazı zombiler zırhlı olacak ve kılıç, bıçak ve sopa kullanabileceklermiş.  Resident Evil 8 oyununda çok çeşitli mekanların olacağı da söyleniyor. Mesela orman ve mağara gibi. Bu mekanlar zifiri karanlık olacağı için etrafı aydınlatabilmek için  el feneri kullanalıcak. El fenerinin Outlast oyunundakine benzer olarak pili bitecek ve yeniden şarj edilmesi gerekecekmiş.