ReactJS, daha fazla basitlik ve kullanılabilirlik ile özelleştirilebilir kullanıcı arayüzleri (UI) oluşturmak için açıklayıcı, çok yönlü bir JavaScript frameworküdür. Çeşitli durumlar için bir uygulama, temel görünümler oluşturmada bazı faydalar ve veri değiştikçe ilgili bileşenleri hızlı bir şekilde değiştirme ve işleme konusunda daha fazla kolaylık sağlar.

React.js, sadece gelen ve giden bir sistem değil, yukarıdaki grubun hayati bir parçasıdır. 2013 yılında yayınlanan en yaratıcı yeniliklerin listesi büyümeye devam ediyor.

Facebook tarafından geliştirilen React, kullanıcı arayüzü tasarımı için iyi çalışan açık kaynaklı bir JavaScript çerçevesidir. Geliştiriciler, değiştirilebilir UI modülleri oluşturmak ve ağ ve mobil uygulamalar için görüntü katmanlarını yönetmek için React de'i kullanır. React Native sentetik DOM JavaScript nesnesini kullanır. JS'nin DOM'si standart olandan daha hızlı olduğu için uygulamaların verimliliğini artırır.

Modern JavaScript oluşturmada, React.js, kullanabileceğiniz geliştirme açısından en önemli ön uç kitaplıklarından biridir. Hızlı ve mobil uygulama benzeri bir kullanıcı deneyimine sahip yüksek düzeyde reaktif kullanıcı arayüzleri oluşturmanıza yardımcı olur.

Bir geliştirici olarak, React ile çalışırken bildirimsel bir tarzda modüller oluşturmaya odaklanıyorsunuz (yani nasıl görünmesi gerektiğine siz karar veriyorsunuz, oraya nasıl ulaşacağına değil) ve React gerisini halledecek. Hızlı ve basitleştirilmiş dahili oluşturma sürecine güvenebilir ve böylece kullanıcılarınız için mükemmel bir deneyime sahip olabilirsiniz.

Minimum kodla, öncelikle zengin ve ilgi çekici mobil uygulamaları hızlı ve güvenilir bir şekilde oluşturmayı amaçlamaktadır.

Tam bir web uygulaması yerine, React JS, mümkün olan en iyi işleme çıktısına sahip olmalarına olanak tanıyan bağımsız bileşenler üzerinde çalışma yeteneği sağlar.

React geliştirme, ekstra çok yönlülüğü ve kolaylığı ile web yaratmanın geleceği olarak ortaya çıktı. Bağlantılı sorunlar.

94000'den fazla sayfanın ReactJS kullandığı tahmin edilmektedir ve 1300'den fazla geliştirici, geliştirme için ReactJS'yi aktif olarak kullanıyor.

Facebook, PayPal, Instagram, Uber ve Airbnb, ReactJS kullanımının en ünlü örnekleridir.

Web geliştirmede, kütüphanelerin önündeki sınırlamalarını veya çerçevelerini çözmek için yeni çerçeveler oluşturulmaya başlanıyor. ReactJS, AngularJS gibi önceki uygulamaların birçok eksikliğinin üstesinden gelmiştir. Hızlı ve ölçeklenebilir web uygulamaları geliştirmek için kullanılır ve ek işlevsellik ihtiyacı arttıkça ReactJS için yeni eklentiler tasarlanır.

ReactJS geliştiricilerinin ileride parlak bir geleceği var çünkü teknoloji çeşitli sektörlerde kullanımda. Aslında, diğer Web geliştirme teknolojilerinin aksine, React geliştiricileri artık en yüksek ödemeyi yapıyor.

React ile çalışmak için derin bir JavaScript ve hatta HTML5 bilginiz varsa, bu size yardımcı olacaktır. JSX ile uğraşırken benzer olan faydalı olacak JS.

Hem istemci tarafında hem de sunucu tarafında çalışabileceksiniz. Okunabilirliği artıran bölümü ve veri desenleri ile daha büyük uygulamaların geliştirilmesini kolaylaştıracaktır.

Çok yönlülüğü, artırılmış performansı ve geliştirilmiş kullanılabilirlik özellikleri sayesinde, olağanüstü bir ön uç geliştirme programıdır.

Facebook ve tüm ReactJS ekibi, ReactJS'nin verimliliğini artırma taahhüdünü gösterdi. Bu, Vue.js gibi diğer sistemlerden giderek artan rekabetin çözülmesi için önemlidir. Unutulmaması gereken hususlardan herhangi biri, gelecek sürümlerdeki sunucu tarafı işleme uzantısıdır. Yeniden tasarlanan bir sunucu işleme, çok hızlı ve akışkan hale getiren en yeni ReactJS ile birlikte gelir. Sunumu geliştirmek için harika bir yer.

Geliştiriciler ayrıca hataların işlenmesinde bir artış beklemektedir. Geçmişte, işleme sırasında, çalışma zamanı hataları bazen ReactJS'yi garip, bozuk bir duruma sokuyordu. Bu aynı zamanda sayfanın yenilenmesini de içerir. Hatayı çözmek için kurulan model, parça veya yaşam döngüsü süreçlerinin içine atılır. Bu, sonuçların bozuk şekilde oluşturulmasını önlemeye yardımcı olsa da, geliştirilmiş UX doğru fikir değildir.

ReactJS uzmanları, yeni işleme yolları beklemelidir. Yeni başlayanlar için, ReactJS ekibinin JSX'e anahtar gerektirmeyen özel bir parça sözdizimi eklemesi muhtemeldir.

"ReactJS" geliştirmeyi öğrenmek mükemmel bir anlam ifade ediyor, çünkü geliştiricilere oldukça sürükleyici mobil uygulamalar ve kullanıcı arayüzleri üretmek için çok daha kısa sürede çok ihtiyaç duyulan basitliği sağlıyor. Sürekli gelişen verilerle büyük ölçekli uygulamalar tasarlarlar. Modüler, ölçeklenebilir, çevik, risksiz ve kullanıcı dostu olmanın avantajları, geliştiricilerin ve kuruluşların dezavantajlarından büyük ölçüde ağır basmaktadır.

React'in programcılar için kullanımı kolaydır, bu da işletmelerin projelerini etkili bir şekilde dağıtmasını ve daha kârlı olmasını sağlar. React.js platformu, ön ucun işlenme biçiminde devrim yaratıyor. Bir Görünüm Kullanıcı Arayüzü ve bir depolama katmanı sunarak, görünüm sorununu çözer. Verilere erişmek ve arka uç mantığını yürütmek için yönlendiriciler, denetleyiciler ve şablonlar kullanan API benzeri bir arka uca bağlanacaktır.

Facebook'un UI oluşturma için bir çerçeve oluşturması dahice bir işti; basit, alışması kolay ve araçsal. React, Ekran üzerinde bir kullanıcı arayüzü ve veri katmanı oluşturarak ekran sorununu çözer. Verilere erişen ve arka uç mantığını uygulayan API benzeri bir arka uç ile iletişim kurmak için yönlendiriciler, denetleyiciler ve modeller kullanacaktır.

Geliştiriciler, programları "Bileşenler" açısından React'e yazar. Ve bir bileşen çok karmaşıksa endişelenmeyin. Daha küçük, daha yönetilebilir, yeniden kullanılabilir parçalara ayıracağız!

Özetlemek gerekirse, soruyu yanıtlarken gelecekte React'in elinde ne var? Verebileceğimiz doğru ve en doğru tepki, kimsenin bilmemesidir. React inanılmaz derecede iyi. Şimdilik, yakında başlayacağı anlamına gelebilir.

Bununla birlikte, daha ileride, teknolojilerin hızlı büyümesi de React'in öngörülemeyen geleceğine katkıda bulunuyor. Kim bilir, üç veya dört yıl içinde belki daha da etkileyici bir şey elde ederiz.

Avantajı, bu değişikliklerle bile size ve teknoloji dünyasına en uygun olana adapte olacak ve ona döneceksiniz. Sonuçta en önemli olan, birlikte çalıştığınız proje ve kullandığınız teknolojilerdir. İşler giderken, herhangi bir sistemin geleceğini tahmin edemiyoruz.