Bir programcının iş yerinde birkaç beceriye sahip olması gerekir. Programlamayla ilgili görevleri yapmak için, özellikle yapılan programlamada çeşitli sözdizimi hatalarını oluşturma ve düzeltme gibi sorunları çözme yeteneğine sahip olmalıyız.

1. Belleği Geliştirin

Arkadaşlar, belki birisi oyun oynadığında elde edeceği faydalar hakkında pek bir şey bilmiyorsunuz? Oyun oynamanın alabileceğimiz birçok faydası var. Örneğin, hafızayı artırmak için, oyundaki birisinin bulmacayı çözmesine yardım ederek mantığı geliştirin.

Video oyunları, bir kişinin oyundaki hileleri nasıl çözebileceğini öğrenmek için bir araçtır. Arkadaşların ayrıca oynamaya başlarken talimatları hatırlamaları gerekir, çünkü başlangıçta genellikle bir sonraki seviyeyle ilgili bir rehber olacaktır.

O halde programcı ile ilişkisi nedir? Elbette . Oyun oynayarak, ardışık düşünmek ve hafızanızı geliştirmek için mantığı eğitebilirsiniz. Mevcut pek çok bulmacayla, bir program yapmaya başlamak için neyi çözeceğimizi pratik edebiliriz.

2. Yeni fikirleri teşvik etmek

Arkadaşlar, bir oyunun oyuncuları oyunu fethetmek için daha derinlemesine düşünmelerini sağlayan yüksek seviyeli oyunları oynamanın zorluğunu biliyor olmalılar. Oyunu sık sık oynayan oyuncular, yüksek zorluk seviyelerini geçebilmek için genellikle en basit stratejiyi bilirler.

Oyun oynarken strateji oluşturma alışkanlığı, kodlama sırasında bir sorunu çözmeye çalışırken beklenmedik fikirler üretebilir.

3. Problem Çözme Becerilerini Geliştirin

Bir programcı olarak, becerilerinizi zaman içinde geliştirmeniz gerekir. Her video oyununun, oyuncuya bir sonraki adımın ne olacağına karar vermesinde rehberlik eden kuralları vardır. Karar verme süreci ayrıca algılama, hafıza ve tepki süresi dahil olmak üzere farklı açılardan düşünmeyi içerir.

Bu becerileri, video oyunları gibi gerçek dünyadaki sorunları çözecek yazılım çözümleri geliştirmemizin istendiği programlamaya uygulayabiliriz. Oluşturduğumuz çözüm problemi mevcut seviyede çözmezse bir sonraki adıma geçemeyiz.

4. Çoklu Görev Becerilerini Geliştirin

Çoğu video oyunu sizi çoklu görev yapmaya zorlar. Arkadaşlardan belirli zamanlarda oyunun farklı yönlerine dikkat etmeleri istenecektir. Örneğin, oyun çatışma içeriyorsa, oyuncu sürekli olarak düşmanı kontrol etmeli ve aynı anda saldırmalıdır. Mükemmel çoklu görev becerileri olmadan, birinin kaybetmesi kolay olurdu.

Programcılar ayrıca gerçek dünyadaki sorunlara çözüm üretmek için iyi çoklu görev becerileri talep edecekler. Programcılar, ne olursa olsun duyarlı olmalı ve hataları kontrol etmek için aynı anda kod yazabilmelidir.

5. Konsantrasyonu ve Dikkati Artırın

Aksiyon dolu video oyunlarının çoğu yüksek seviyede konsantrasyon ve dikkat gerektirir. kişi en ufak bir konsantrasyonunu kaybettiğinde ölümcül olacaktır.

Oyun oturumu boyunca konsantre kalan oyuncuların kazanma şansı daha yüksektir. programlama için aynı durum, programlama, kullanıcı ihtiyaçlarına göre iyi bir yazılım üretmek için kod yazmaya ve programlama hatalarını belirlemeye odaklanmamızı gerektirir.

6. Sosyal Becerileri Teşvik Etme ve Oluşturmaya Yardımcı Olma

Birden çok özellik kullanan belirli oyunlar var, oyuncuların oyunu kazanmak için takım çalışmasına ihtiyacı var. Bu özellik, farklı oyuncuların aynı anda birbirleriyle savaşmasına izin verir.

Arkadaşların bilgisayarlarının önünde birkaç saat geçirdikten sonra, arkadaşlar interaktif doğamızla sosyal becerilerini geliştirecekler. Ayrıca, yardıma ihtiyacımız olduğunda programlama dilleri hakkında soru sorabileceğimiz, teknoloji meraklısı insanlarla yeni sosyal gruplar oluşturabiliriz.

7. Bir ilham ve öğrenme kaynağı

Video oyunları bize asla öğrenmenin en temelini veremez. Ancak, arkadaşlara öğrenmeleri ve daha meraklı olmaları için ilham verecektir. Arkadaşlar her zaman bilmek istediğinde, dolaylı olarak arkadaşlar her zaman bir sorunu çözmeyi öğrenmek isterler.

Bir program oluştururken bir programcıya benzer şekilde, arkadaşlarım her zaman sorunları iyi çözmeyi denemek ve öğrenmek için ilham alacaklar.