Microsoft 365'in başkanı Jared Spataro, bulundukları yerde müşterilerle tanışmak istediklerini belirtiyor: “Kesinlikle son 10 ayda buluta taşınan çok sayıda müşterimiz var. Aynı zamanda, kesinlikle buluta geçebileceklerini düşünmedikleri belirli senaryoları olan müşterilerimiz var. "

Bazı olası özellik güncelleştirmeleri Office 2021, karanlık mod desteği, erişilebilirlik iyileştirmeleri ve Excel'de Dinamik Diziler ve XLOOKUP gibi özellikler içerebilir. Her iki sürüm de OneNote uygulamasını içerecek ve hem 32 hem de 64 bit sürümleri gönderecektir. Microsoft, şu an için fiyatlandırmayı değiştirmeyeceğini açıkladı.

Microsoft'un Excel programlama dili artık : Turing Complete

9 Şubat 2021'de Microsoft, Excel formüllerinin artık Turing Complete olduğunu duyurdu. Turing Complete dili, herhangi bir hesaplama yapabilen bir dildir . Bu, Excel kullanan veri bilimcileri için heyecan verici bir haber.

Şimdi, lambda kullanımıyla, hepimizin çok iyi bildiği Excel formül dilini kullanarak yeniden kullanılabilir fonksiyonlar yazabilirsiniz . Microsoft'un duyurusunda, bir dizeyi ve sabit nokta birleştiriciyi yinelemeli olarak tersine çevirmek için Excel'in nasıl kullanılacağını gösteriyorlar. Hatta yakında tamamen yuvalanabilir diziler için işlevsellik eklemeyi bile planlıyorlar.

Ayrıca, sayfa tanımlı işlevler olarak adlandırdıkları tüm bir çalışma sayfasıyla işlevleri tanımlamayı planlıyorlar. Bunlar, kullanıcıların birden çok Excel hücresine yayılmış birden çok formül kullanarak büyük işlevleri tanımlamasına olanak tanır.