• 1

MySQL bu hafta 25. Yılını kutladı!

8 ay önce , Okuma süresi 1 dakika.

MySQL bu hafta 25. Yılını kutladı!
MySQL bu hafta 25. yılını kutladığını duyurdu ve tüm kullanıcılarına teşekkür etti. Ayrıca mesajında MySQL'in nereden nereye geldiği vurgulandı.

MySQL'in yaptığı açıklamanın detayları ; 
 

MySQL'in başında LAMP yığınında açık kaynak devrimini güçlendiren “M” oldu. En popüler açık kaynak veritabanı haline geldi ve olmaya devam ediyor. Bu yılın başlarında en popüler veritabanı için DB-Engine ödülünü kazandı.

Bugün bildiğimiz ve kullandığımız en başarılı uygulamalar ve web siteleri, örneğin Twitter, Facebook, Booking, ancak Uber, Airbnb ve daha fazlası, MySQL ile başladı, MySQL ile büyüdü ve şimdi MySQL ile ölçeklendi.

Yıllar boyunca WordPress, Drupal, Joomla, Magento ve daha pek çok açık kaynak kodlu uygulama için tercih edilen veritabanı haline geldi.   

Her zaman geliştiricilerin favori veritabanı olarak derecelendirilmiştir, çünkü geliştiricilerin dediği gibi “kullanımı kolaydır ve sadece çalışır.”

Yukarıdaki grafik, MySQL'in yıllar boyunca sahip olduğu bazı ana ürün sürümlerini kapsamaktadır. 23 Mayıs 1995'teki ilk sürümden en son MySQL 8.0'a kadar, saf SQL veritabanından NoSQL + SQL = MySQL haline gelen şey için çift SQL + NoSQL'e dönüştü .

Bugün, MySQL ekibinin tamamı bu fırsatı tüm kullanıcılarımıza ve müşterilerimize yıllar boyunca devam eden desteğiniz için teşekkür etmek istiyor. MySQL, sizin desteğiniz olmadan bugün olduğu ürün olmazdı.

Yine kez TEŞEKKÜRLER hepimiz burada en dan destek için MySQL.

Birçoğumuz hala yerinde barındığımız için kadeh şampanyamızı evden yetiştiriyoruz… Pasta artık sanal bir dünyada yaşamadığımız zamanlar için olacak. 

#Yazılım #sql #mysql