Crystal Dynamics ile Eidos-Montreal tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanacak olan Marvel's Avengers oyununun PC sistem gereksinimleri yayınlandı. Opsiyonel olarak 30 GB büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü doku paketi ile gelecek oyunun 144Hz monitörleri desteklemesi için kare sayısı kilitsiz olacak. Tamamen özelleştirilebilir klavye ve fare kontrollerine sahip olacak oyunda çoklu monitör desteği de bulunacak.

Yayınlanan sistem gereksinimlerine baktığımızda minimum 8 GB RAM'e ve Intel'in Core i3-4160 işlemcisinden oluşan sisteme ek olarak Radeon R9 270 veya bir GeForce GTX 950 ekran kartlarından birine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca minimum 75 GB boş depolama alanı isteyen oyun, DirectX 12 API'sine ihtiyaç duyuyor. Bunlara ek olarak oyunu önerilen ayarlarda oynamak isteyenler için, işlemci tarafında Ryzen 5 1600 ve Core i7-4770K modelleri istenirken ekran kartı tarafında ise Radeon RX 480 ve GeForce GTX 1060 modelleri listelenmiş.

Marvel's Avengers PC sistem gereksinimleri yayınlandı

Marvel's Avengers, orijinal ve sinematik bir hikayeyi tek oyuncu ve iş birliği modlarında oynanışla birleştiren efsanevi bir üçüncü şahıs aksiyon macera oyunudur. En fazla dört çevrimiçi oyuncudan oluşan bir takım kurun, olağanüstü yeteneklerde ustalaşın, büyüyen Kahramanlar listesini özelleştirin ve Dünyayı giderek artan tehditlere karşı koruyun.

 

Süper Kahramanlığın yasa dışı olduğu bir gelecekte genç Kamala Khan, AIM'yi durdurmak için Avengers'ı yeniden toplamak zorunda. Marvel's Avengers, en iyi Avengers oyun deneyimi için yeni Kahramanlar ve süregelen bir şekilde aktarılan yeni anlatımıyla efsanevi yolculuğa devam ediyor.

 

Marvel's Avengers, 4 Eylül 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümleri ise konsolların çıkış gününde erişilebilir olacak. Son olarak oyunun yayınlanan PC sistem gereksinimlerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Marvel's Avengers PC Sistem Gereksinimleri

 

Minimum Sistem Gereksinimleri

 

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)

 

İşlemci: Intel Core i3-4160 ya da AMD eşdeğeri

 

Bellek: 8 GB RAM

 

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 950 2GB ya da AMD Radeon R9 270 2GB

 

DirectX: Sürüm 12

 

Depolama: 75 GB kullanılabilir HDD alanı

 

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)

 

İşlemci: Intel Core i7-4770K @3.4 Ghz ya da AMD Ryzen 5 1600 @3.2 Ghz

 

Bellek: 16 GB RAM

 

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB ya da AMD Radeon RX 480 8GB

 

DirectX: Sürüm 12

 

Depolama: 110 GB kullanılabilir SSD alanı