Tiktok  içerik yönetme,üretme  konusunda insanları teşvik ediyordu TikTok'un yasaklanması duyulduktan sonra rakipleri benzer uygulamalar üzerinden çalışmaya başlamıştır.

Instagram kullanıcılarına Reels içerikleriyle dünyanın her yerinden kullanıcılar tarafından keşfedilmesi kolay bir içerik sunmuştur. Instagram Reels nedir ?Reel neler yapılabilinir kısa ve öz detaylarına bakalım.

 

Reels oluşturma ve özellikleri 

 

Ses: Instagram müzik kütüphanesinden seçim yapılabileceği gibi, insanlar kendi orijinal seslerini de kullanabilecek. Orijinal ses kullanan herkese açık hesaplarda bu ses hesaba atfedilecek ve başkaları da bu sesi kendi Reels videolarında kullanabilecek.

AR Efektleri: Galeride hem Instagram hem de dünyanın çeşitli yerlerindeki içerik üreticilerinin hazırladığı çeşitli Gerçeklik efektleri bulunuyor.

Zamanlayıcı ve Geri Sayım:  Geri sayım ile eller serbest olarak video çekilebiliyor.

Hizalama: Birleştirilecek iki klip arasında sorunsuz  bir geçiş sağlamak amacıyla bir klipteki nesneler sıralanabiliyor.

Hız: Video ve seslerin belirli bölümleri hızlandırılabiliyor veya yavaşlatılabiliyor.

 Farklı klipler halinde çekilip birleştirilebilinir .Aynı zamanda videoların tek seferde çekebilmekte mümkün. Bunların yanı sıra galeriden video yükleyerek hazırlanabiliyor.

Herkese Açık Hesaplar, Reels videolarını Keşfet sekmesindeki Reels bölümünde paylaşabiliyor ve Instagram topluluğu tarafından keşfedilme fırsatını yakalayabiliyor. Aynı zamanda takipçileriyle paylaşabiliyor. Belirli şarkı, hashtag veya efekt kullanabiliyor özel sayfalarda görüntülenebiliyor.

Gizli Hesaplar, Reels videolarını yalnızca takipçileriyle paylaşabiliyor. Başkaları bu videolardaki orijinal sesleri kullanamıyor ve videoları bu gizli hesabı takip etmeyen insanlarla paylaşamıyor.

 Video  hazır olduğunda, paylaşım ekranında taslak kaydedilebiliyor, kapak resmi değiştirilebiliyor, metin ve hashtag eklenebiliyor arkadaşlarınızı  etiketleyebiliyorsunuz. Paylaşılan Reels videoları, profilde Reels’a özel ayrı bir sekmede yer alıyor. Akış’ta paylaşılan Reels videoları profildeki ana sekmede de yer alıyor.

 Videoları aynı zamanda Story, Yakın Arkadaşlar ve Direct mesajlarda paylaşılabiliyor.