Haber botları  Web sitenize haber ajanslarından  haber üreten veya içerik üretip  kaynakları derleyip toplamak ve  otomatik şekilde ekleyen sisteme Haber Botları denir.  Haber Botları akıllı sistem olmakla birlikte abonelik paketinizin süresi içerisinde haber kaynaklarındaki kullanışlı içerikleri  düzenli periyotlarla sitenize ekleme işlemini yürütmekle görevlidir. 

Teknoloji çağında ve haber sektöründe önemli bir yer alan  Haber botları güncel haberleri, içerikleri ve video dosyalarınızı sunucunuza kaydederek işlem yapmanıza yardımcı olmakla beraber zaman kazanmak açısından önemli rol almaktadır. 

Özel embed kodlarınızı videolara ekleyerek metin belgesi içinde paylaşım yapmanızı kolaylaştırır. 

Bir diğer kolaylık sağlayan kısmı ise abonelik paketinizin izin verdiği ölçüde Robot editör oluşturmanıza imkan sağlamaktadır.  Özel olarak tanımladığınız Robot editörler diğer haber ajanslarını tarayarak web sitenize uygun içerikleri sıralayarak ekleme yapmaktadır. 

Ayrıca Robot editörler daha öncesinde yayınlanmış içeriği kontrol ederek tekrar edilmesini önler. 

Tamamen özgün içerikler oluşturmanızı sağlamak için spinner sözlüğüne kayıtlı 5000 kelime sayesinde içerikleri otomatik alternatifleriyle değiştirerek haber metinlerini özgünleştirmenize olanak sağlar. 

Web sitenizde oluşturduğunuz haber içeriklerini sisteme dahil ettiğiniz de Facebook, Twitter, Google Plus vb. sosyal medya mecralarda otomatik paylaşımını yapar. 

Arama motorlarında listelenmesi için yeni içerik ve haberlerinizi ping atma yöntemini uygular.  Bu sayede haberi sitelerinin içeriklerinize anında ulaşım sağlayarak ziyaret etmelerine sebep olmaktadır. 

Haber botlarında gelişen her hangi bir sorun anlık fark edilerek 24 saat içinde giderilerek, zorluk çekmeniz önlenir.