GTA: San Andreas hayranlar tarafından yenilendi!

2 hafta önce , Okuma süresi 1 dakika.

GTA: San Andreas hayranlar tarafından yenilendi!

Bir dönemin satış rekorları kıran oyunu GTA: San Andreas şu sıralar tekrar gündeme geldi. Çıkışının üzerinden 15 sene geçen oyundan remastered sürüm ile ilgili bir haber alamamıştık. Bu durum hayranların canını sıkmış olacak ki bir geliştirici ekibi Unreal Engine 4 kullanarak oyunun haritasını yeniden tasarladı.

Yapılan bu çalışma oyunu oynamak için değil, sadece eski grafikler yeniden ele alınsaydı nasıl bir görüntüyle karşı karşıya kalacağımızı gösteriyor.

GTA: San Andreas haritası Unreal Engine 4 ile yenilendi

Herkes tarafından kullanılabilir olan oyun motoru Unreal Engine ile yapılmış binlerce oyun bulunuyor. Bu oyun motorunu kullanarak eski oyunların haritalarını yeniden tasarlamak da mümkün. RenderWare ile tasarlanan oyunu günümüz standartlarında yeniden ele almak uzun bir çalışma ister.

Arjantinli üç arkadaştan oluşan ArcadiaSquad grubu oyunu bu projeyi geliştirmeye aylar önce başladı. Bu hafta ise bir fragman yayınlayarak oluşturulan haritayı tanıttılar. Fakat ekibin yarattığı GTA: San Andreas Remastered sürümün oynanmaya dair bir amacı bulunmuyor, zira ortaya çıkan çalışma sadece video olarak kaldı.

Videodaki haritanın kalitesine bakacak olursak bu grafiklerin GTA 5’ten daha gerçekçi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Atmosferin dokusunu yansıtmak bir yana, eğer sonraki oyunda bu grafikler olacak olsaydı bekleyişi mutlu sonla bitecek çok insan var.

Sizler video içeriğindeki haritayı nasıl buldunuz? GTA 6 bu şekilde gelecek olsa oynamak ister miydiniz?

Kaynak: https://shiftdelete.net/gta-san-andreas-hayranlar-tarafindan-yenilendi

#Oyun