YouTube Müzik'e aktaran Google Play Müzik dinleyicilerini YouTube Müzik'le devam etmeyi sunuyor .Önemli güncellemeyi bildiriyor. Öncelikle, YouTube Müzik, Aralık 2020'ye kadar Google Play Müzik'in yerini alacak. Kullanıcılar, bu zaman aralığında müzik kitaplıklarını Google Play Müzik'ten YouTube Müzik'e aktarma fırsatına sahip olacaklar. İkincisi, önümüzdeki aylarda, Google Play Müzik kullanıcıları artık Google Play Müzik uygulamasından akış gerçekleştiremeyecek veya bu uygulamayı kullanamayacak. Ek olarak, Google Play mağazasında ve Müzik Yöneticisi'nde değişiklikler yapılıyor. 

Ekim ayından itibaren kullanıcılar artık Google Play Müzik uygulamasından müzik dinleyemeyecek veya Google Play Müzik uygulamasını kullanamayacak. Ancak  YouTube Müzik'e aktarımınızı kolaylaştırmak için Aralık 2020'ye kadar oynatma listeleriniz, yüklemeleriniz, satın alma işlemleriniz, beğenileriniz ve daha fazlası gibi şeyleri mevcutta bulunacak .Müzik kitaplıklarını Google Play Müzik'ten YouTube Müzik'e aktarmak isteyen kullanıcılar, bunu 2020 Aralık ayına kadar yapabilirler. Aralık ayından  sonra Google Play Müzik kitaplıkları artık kullanılamayacaktır.

Kullanıcıların içeriklerinin  hiçbirini kaybetmemeleri herhangi bir satın alma işlemini YouTube Müzik'e taşımak için basit aktarım aracını  kullanmaları veya verileri dışa aktarmak ve satın aldıkları ve yükledikleri müzikleri indirmek için Google paket servisi kullanmaları gerekecektir. Müzik Mağazası artık kullanılamaz  olmadığında, kullanıcılar başka yerden satın alınan parçaları YouTube Müzik'e yükleme yapabileceklerdir.