FIFA 21'den oynanış videosu geldi.

3 hafta önce , Okuma süresi 1 dakika.

Merakle beklenen FIFA 21 tanıtım videosu yayınlandı.
FIFA 21'den oynanış videosu geldi.

EA Sports, FIFA 21 için yeni tanıtım videosu yayınladı. Oyunun yeni özelliklerinin bir bölümü açıklandı. FIFA 21, sadece küçük yenilikler getiriyor. Detaylı oynanış videosunun Ağustos ayında yayınlanacağı belirtildi.

FIFA 21'e gelecek yenilikler neler?

FIFA 21, önceki oyunla aynı oyun motoru ile geliyor. Oynanışta ve görsel açıdan pek değişiklik olmayacak. Var olan oyun modlarındaki ufak değişiklikler dışında bu sene vasat geçecek.

FIFA 21'de yetenekli oyuncuların topu sürüş şekillerine çeviklik kazandırılıyor. Yeni yetenek hareketleriyle defansı geçmek daha kolay hale gelecek. Oyuncuların saha içerisindeki pozisyon yetenekleri geliştirilmiş. Yapay zekanın kontrol ettiği forvet, ortasaha ve defans oyuncuları sahada daha mantıklı alanlarda bekleyecek. Atak yaparken boşa kaçacak.

Kariyer modunda maçı simüle etme özelliği geliştirilmiş. Maçları bilgisayara bıraktığımızda nasıl oynadıklarını tepeden görebileceğiz. Bu haliyle Football Manager’ı andırıyor. Maç oynanırken dilediğiniz zaman oyuna dahil olup kontrolü ele alabileceksiniz. Ayrıca simüle ettiğiniz maçlarda penaltı ve tehlikeli noktalardan serbest vuruş olduğunda dilerseniz kontrol size bırakılacak. Maç simüle edilirken oyuncu değişikliği yapabileceksiniz. Transfer döneminde oyuncularınıza takas teklifi gelecek. Daha önce takas teklifini sadece biz yapabiliyorduk. Yeni antrenman özellikleri gelecek. Kariyer modunu simüle ederek oynamıyorsanız FIFA 20'ye göre pek değişiklik hissetmeyeceksiniz.

Ultimate Team’e online Co-Op özelliği geliyor. Uzaktaki bir arkadaşınızla ortak takım kurup birlikte Division Rivals maçlarına katılabileceksiniz. Volta moduna Volta Squads isimli yeni bir oyun türü geliyor. Arkadaşlarınızla ve diğer online oyuncularla 5v5 online maç yapabileceksiniz. Volta için yeni şehirler ve sahalar eklenecek. Yapılan duyurularda Pro Clubs modu için hiçbir yenilikten bahsedilmedi. VAR özelliği olmayacak. 5 oyuncu değişikliği kuralı uygulanacak.

FIFA 21'in yeni nesil duyurusundan sonra EA Play etkinliğinde kısa bir videosu ile karşılaşmıştık. Bu videoda daha çok EA Sports imzasını taşıyan oyunlardaki grafiksel gelişimden bahsediliyordu. Nitekim FIFA 21 dışında Amerika'da oldukça popüler olan madden serisinin yeni oyunu üzerinden de bu grafiksel gelişim anlatılmıştı. Yeni video ise tamamen FIFA 21'e odaklanıyor ve oynanış konusunda fikir veriyor diyebiliriz. Ayrıca yeni video ile birlikte oyunun kapağında Kylian Mbappé dışında Trent Alexander-Arnold, Erling Haaland ve João Félix olacağı da belirtildi. Oyunun bu yeni videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

#Oyun