Popüler sosyal medya platformu Facebook yerini daha hızlı ve modern bir tasarıma bırakacak.

Ara yüz değişikliği için hazırlanan Facebook, yeni görünümüne  bazı yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Gelecek olan renkli görünümün ve bazı yeni özelliklerin de olacağı haberi kullanıcıların merakla beklemesine sebep oldu. Uygulamanın yeni şeklinde alt kısımda bulunan  “F” logosu bulunuyor. Şirket,  tüm sekmeleri bu kısma taşımış. Yeni ara yüzde, Instagram’ı andıran arka plan renkleri kullanıldığı görülüyor. Facebook yeni ara yüz özelliği kimi hesaplarda görülmeye başladı ancak yeni görünümü şimdilik herkeste kullanılamıyor. Şirketin bu değişikliği karanlık mod için mi yoksa başka bir sebeple mi yapacağı ise tam olarak bilinmiyor.

Yeni tasarım sayesinde Facebook, insanların bir arada sosyalleşebildiği grupları ön plana çıkarmış oluyor. Facebook ayrıca en sık kullanılan özellikleri ve daha fazlasını bulmayı da kolaylaştırdı.Yeni tasarım beta sürümden çıktı tüm kullanıcılara yayılmaya devam ediyor.

Facebook tasarımının öne çıkan özellikleri:

  • Daha Hızlı Bulun:  Akıcı gezinme deneyimi ile aradıklarınızı daha hızlı bulun: videolar, oyunlar ve Gruplar bulmak kolay  ve ana sayfa ile sayfa geçişleri daha hızlı yükleniyor. 
  • Karanlık Modda Parlamayı Azaltın: Karanlık modda kontrast ve canlılığın yanında daha düşük parlaklık .Nerede olursanız olun düşük ışıkta kullanımı için ekran parlamasını en aza indirir.Yeni ve etkileyici düzen Watch’taki videoları izlemeyi harika bir deneyim haline getiriyor.
  • Sayfaları, Grupları ve Etkinlikleri Kolayca Yönetin: Facebook’ta kolayca Etkinlikler, Sayfalar, Gruplar ve reklamlar oluşturun. Gerçek zamanlı olarak başlattığınız yeni bir Grubu önizleyin ve oluşturmadan önce mobil cihazlarda nasıl göründüğüne bakın.