CSS bir sayfaya 3 şekilde yüklenebilir: sayfadaki bir styleetiketle head, harici bir CSS dosyasıyla ve etiketlerde satır içi. CSS, bir HTML sayfasına farklı şekillerde eklenebilir.

linkEtiketi, bir CSS dosyası dahil etmek yoludur. Bu, kullanılması amaçlanan CSS'yi kullanmanın tercih edilen yoludur: Sitenizin tüm sayfalarına bir CSS dosyası eklenir ve bu dosyadaki bir satırın değiştirilmesi sitedeki tüm sayfaların sunumunu etkiler.

Bu yöntemi kullanmak için, eklemek istediğiniz CSS dosyasına işaret eden niteliğe linksahip bir etiket eklersiniz href. Bunu headsitenin etiketinin içine eklersiniz ( bodyetiketin içine değil ):

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="myfile.css">

relVe typeonlar tür dosyanın biz bağlantı veriyor tarayıcıyı anlattığım gibi nitelikler de gereklidir.

2: styleetiketi kullanma

linkCSS'mizi içeren ayrı stil sayfalarına işaret etmek için etiketi kullanmak yerine , CSS'yi doğrudan bir styleetiketin içine ekleyebiliriz . Bu sözdizimidir:

<style>
...our CSS...
</style>

Bu yöntemi kullanarak ayrı bir CSS dosyası oluşturmaktan kurtulabiliriz. Bunun, CSS'yi ayrı bir dosyaya "biçimlendirmeden" önce denemenin veya yalnızca bir dosyaya özel bir CSS satırı eklemenin iyi bir yolu olduğunu düşünüyorum.

3: satır içi stiller

Satır içi stiller, bir sayfaya CSS eklemenin üçüncü yoludur. styleHerhangi bir HTML etiketine bir nitelik ekleyebilir ve buna CSS ekleyebiliriz.

<div style="">...</div>

Misal:

<div style="background-color: yellow">...</div>