css
Cascading Style Sheets, HTML'e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir işaretleme dilidir.
141 kişi takip ediyor.
23 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Web Sitenizin Sayfa Yükleme Hızını Artırmak için 8 İpucu
Web Sitenizin Sayfa Yükleme Hızını Artırmak için 8 İpucu Temel unsurları ortadan kaldırarak, sitenizin yükleme hızını iyileştirmenin sekiz yolu
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
HTML CSS ve JavaScript Dosyalarını Küçültmenin Kolay Yolu
HTML CSS ve JavaScript Dosyalarını Küçültmenin Kolay Yolu Dosyalarımızı üretim için küçültmek için ParcelJS kullanalım.
developer.aylin developer.aylin 2 yıl önce
CSS'de focus-within ile fokuslanan alan oluşturun!
CSS'de focus-within ile fokuslanan alan oluşturun! Bu makalemizde CSS focus-within ile kullanıcılarımıza odaklanacakları alanları belirlemek için nasıl kullanabileceğimizden bahsedeceğim.
Aleyna Aleyna 2 yıl önce
Kodlama Korkunuzu Yenmek İçin Yedi Çözüm
Kodlama Korkunuzu Yenmek İçin Yedi Çözüm Kendini başarısızlığa bağladığında başarısız olursun
phpDev phpDev 2 yıl önce
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme Web sitelerinizde hız artık tartışılmaz en önemli konulardan biri haline geldi. Bu makale de CSS düzenlemeleri ile sitenize hız katmanın yollarına değineceğiz.
Muhammet Muhammet 2 yıl önce
Back-End / Front-End
Back-End / Front-End Web siteleri gün geçtikçe daha popüler hale gelmekte ve günümüzde vazgeçilmez bir iletişim platformu olarak kullanılmaktadır.
dev18 dev18 2 yıl önce
Javascript  ile Instagram gibi çift tıklamada beğenme nasıl yapılır?
Javascript ile Instagram gibi çift tıklamada beğenme nasıl yapılır? Bu yazımızda Instagram'ın kullandığı görselleri çift dokunarak veya tıklayarak beğenme olayını yapacağız. Javascript, CSS, ve tabikide HTML yardımıyla...
dev18 dev18 2 yıl önce
Tek satır CSS koduyla sitenize karanlık mod ekleyin!
Tek satır CSS koduyla sitenize karanlık mod ekleyin! Bu yazımızda CSS tek satır bir kod ile web sitesi uygulamalarınızı karanlık mod nasıl ekleyebileceğinizi anlatacağım. CSS harikalar yaratmaya devam ediyor...
dev18 dev18 2 yıl önce
Daha düzenli ve hızlı CSS yazmanını anahtarı Sass' başlarken!
Daha düzenli ve hızlı CSS yazmanını anahtarı Sass' başlarken! Sass, CSS yazmayı daha hızlı ve verimli hale getiren bir CSS ön işlemcisidir. Bu, Sass'ın temel sözdizimini ve kolayca nasıl başlayacağınızı öğrenmenin daha hızlı bir yoludur.
ahmet27 ahmet27 2 yıl önce
CSS Kodu Yazmanın Hızlı ve Pratik Yolu : LESS
CSS Kodu Yazmanın Hızlı ve Pratik Yolu : LESS ablon hazırlama olanağı sunan, yazıları ya da web sayfalarını biçimlendirmek için kullanılan CSS (Cascading Style Sheets=Stil şablonları) HTML’ye ek olarak metin ve format biçimleyicisi bir teknolojidir.
saitikiz saitikiz 2 yıl önce
Hızlandırılmış Mobil Sayfalar : AMP
Hızlandırılmış Mobil Sayfalar : AMP Google artık işi ciddiye bindirerek arama sonuçlarında sürekli revizeler gerçekleştiriyor. Google mobil sayfalar için yeni AMP uygulamasını devreye soktu. Webmaster Tools üzerinden görebileceğiniz mobil AMP uygulamasının kullanılması gerektiği ve dikkat edilmesi gereken detaylara değindik.
root root 2 yıl önce
CSS Değişkenleri Nedir? Nasıl kullanılır?
CSS Değişkenleri Nedir? Nasıl kullanılır? CSS Değişkenleri ile büyük ölçüde kod satırından kurtulabilirsiniz. Bu değişkenleri tekrar tekrar çağırarak mğkemmel bir CSS dosyasına sahip olmak mümkün. Nasıl mı?
ahmet27 ahmet27 2 yıl önce
CSS Display Nedir? Nasıl Kullanılır?
CSS Display Nedir? Nasıl Kullanılır? Display, özelliği bir HTML elemanı için kullanılan kutu türünü belirtir. Web sayfası içerisinde elemanların ne şekilde konumlandırılaağı ve sayfamızda nasıl görüneceğine ya da görünmeyeceğini belirler.