Epic Games, uzunca bir süredir oyunculara etkileyici kampanyalar sundu.Epic Games, dün başlattığı kampanya kapsamında oyunculara bugüne kadar pek rastlanmayan  bir fırsat tanıdı. Bu fırsat, piyasaya yeni sürülen bir oyunun ücretsiz olarak dağıtılması

Sıra tabanlı strateji türünün önemli temsilcilerinden bir tanesi olan Total War serisinin yeni oyunu TROY, dün itibarıyla piyasaya sürüldü. Epic Games üzerinden dağıtımına başlatılan oyun, normal koşullarda 215 TL olmasına rağmen ilk 24 saat için ücretsiz olarak sunuldu. Total War geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalar, oyuna oyuncuların nekadar  ilgi gösterdiğini  gözler önüne serdi.

Total War'ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamalarda, oyunun yayınladığı andan itibaren ilk bir saat içerisinde1 milyon indirme olduğunu  belirtti. Yani 1 milyon oyuncu, Epic Games'in kampanyasından ilk saatler ücretsiz indirme yapmıştır.Açıklanan rakam, sadece oyunu indirmeye başlayan oyuncuları kapsıyor. Oyuna ücretsiz olarak sahip olup, henüz indirmeyen oyuncuları da bu hesabın içerisine katıldığında ise, ortaya çok daha büyük bir rakamın çıkacağını söyleyebiliriz.