2021'in En İyi 8 Görsel Arama Motoru

Hedef kitlenizin dikkatini çekmek için bir mihenk taşı işlevi görebilecek en iyi görüntüyü bulmak vazgeçilmez ve çok önemlidir. Bir web sayfası yayınlamak veya bir noktayı resimli grafiklerle patlatmak son derece önemlidir. İçeriğinizin genel çekiciliğini göstermek için rastgele resimler kullanamazsınız. Web sitelerinizde yayınlamak için uygun resimleri seçerken oldukça dikkatli bir şekilde düşünmeyi gerektirir. Sanal pazarlama kampanyaları, ilerlemelere yükseltildi ve geleneksel metin tabanlı metodolojiler artık etkili değil. Güçlü bir pazarlama kampanyası başlatmak için yüksek çözünürlüklü görüntülere ihtiyacınız olacaktır. Artık, uygun anahtar kelimeler, araçlar ve arama filtreleri ile bu görsel arama motorları aracılığıyla en alakalı görselleri bulabilirsiniz. Görüntülerin kaynağınıda bulabilirsiniz resimli arama aracıyla. Aşağıda 2021'in en iyi 8 görsel arama motoruyla karşılaşacaksınız. 

1. Google Görsel Arama 

Google görsel arama , kullanıcıların hareket halindeyken temel görselleri bulmasını sağlayan en gelişmiş arama motoru olduğu için başarılı olamadı. Gelişmiş bir arama yapmak için entegre gelişmiş filtrelere sahiptirler. Gelişmiş entegre araçlar, kullanıcıların boyut, renk, fotoğraf türü, yükleme tarihi, saati ve daha fazlası gibi çeşitli filtreleri kullanmasına olanak tanır. Karşılaşabileceğiniz en kullanışlı araçlardan biridir. Google görsel araması, telif hakkı olmayan görselleri bulmanızı da sağlar. 

2. Yahoo Görsel Arama 

Yahoo görsel arama , tercih edilebilecek başka bir harika seçenektir. Yardımcı program, Google görsel aramaya oldukça benzer, ancak bu araç tarafından oluşturulan sonuçlar biraz farklıdır. Filtreleme araçlarına erişmek ve kullanmak kolaydır. Bunu Google'da aramamak için farklı resimler elde etmek istiyorsanız, bu araç bu amaca hizmet etmede yardımcınız olabilir. Yalnızca yüksek kaliteli görüntüler elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda ayırt edici olanları da elde edeceksiniz. 

3. Pinterest Görsel Arama Aracı 

olduğunu bilmek sizi Pinterest'inşaşırtabilir görsel arama yardımcı programına sahip. Ancak, görüntü tabanlı bir platform olduğu için de mantıklı. Aracın kullanımı oldukça kolaydır, ancak Platformda bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Araç, bununla birlikte Platformda aradığınız benzer görüntüleri oluşturacaktır. Platform, oldukça büyük bir resim veritabanına sahiptir ve bunların tümü, kullanıcılar tarafından oluşturulan Pinlerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, bir görsel ararken bu kaynağı göz ardı etmemelisiniz. 

4. ReverseImageSearch.org

Tarafından görsel arama tesis teklifler https://www.reverseimagesearch.org/tr görüntülerin farklı sonuçlar almak için harika bir platform. Platform, Google, Bing, Yandex ve Baidu dahil olmak üzere birden fazla görsel arama motorunda sonuçlar üretir. Bu araç ilgili tüm sonuçları tek bir sayfada topladığı için kullanıcının bu platformları tek tek gezmesi gerekmez. Bu çevrimiçi aracı kullanırken herhangi bir abonelik ücreti veya kayıt prosedürü yoktur.

5.Flickr 

Flickr , amatör ve profesyonel fotoğrafçılardan gelen geniş bir görüntü veritabanıyla birlikte geldiği için diğer platformlardan oldukça farklıdır. Çalışmalarını çok çeşitli izleyicilerle paylaşmak için Platformu kullanırlar. Fotoğraflara göz atmayı seviyorsanız, bu, durmak için nihai noktanız olabilir. Ancak, görüntüleri ticari amaçlarla kullanmayı düşünüyorsanız, uygun şekilde lisanslanmış görüntüleri kullandığınızdan emin olun. 

6.Shutterstock 

Ücretsiz bir görsel arama motoru arıyorsanız, Shutterstock'un alternatifi yoktur. Bu Platformun resim kütüphanesi oldukça geniştir ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre bol miktarda malzeme vardır. Bu nedenle, bu Platformun ticari amaçlar için oldukça iyi olması önerilir. Platform ayrıca premium görselleri kullanmak için satın alabileceğiniz yıllık ve aylık abonelik planlarına sahiptir. 

7.GettyImages 

GettyImages , stok görseller için harika bir Platformdur ve yüksek kaliteli görsel içerikten oluşan geniş bir kitaplığa erişebilirsiniz. Platform size ilgili anahtar kelimeleri girerek görsel arama seçeneği sunar veya görsele göre arama seçeneği de vardır. Bununla birlikte, eğer anahtar kelime arıyorsanız, bu otomatik arama özelliği de aramanızı daraltacaktır. Kullanıcıların kolaylığı için Platforma birden fazla filtre entegre edilmiştir. Ancak görselleri ticari amaçlarla kullanıyorsanız telif ücreti ödemeniz gerekecektir.

8.KüçükSEOAraçları

Son olarak,tarafından sunulan ters görsel arama aracı da görsel arama SmallSEOTools sırasında kullanmanız gereken harika bir yardımcı programdır. Aracı kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekmeyecek. Bununla birlikte, aracı kullanmak da ücretsizdir. Araca bir resim yükleyebilirsiniz ve o sizin için benzer resimleri saniyeler içinde çıkaracaktır. Bu nedenle, özel boyutlara sahip yüksek kaliteli görüntüler bulmak istiyorsanız, kullanmak için harika bir araç olacaktır. 

Sonuç: 

Bu araçlar,entegre etmesi veyaetmesi gereken herkes için son derece önemlidir görüntülerioptimize ürünlerine veya projelerine. Tüm bu yardımcı programlar, yüksek kaliteli görseller ararken size eşlik edebilir. Artık ihtiyaçlarınıza son derece uygun görseller ararken strese girmenize gerek kalmayacak. Araçlar, dijital pazarlamacılar, blogcular, SEO uzmanları ve daha fazlası için çok faydalıdır. 

Özellikle birisi dijital veya sahada bir pazarlama kampanyası başlatacaksa, bu blog yazısında tartışılan web yardımcı programları, ihtiyaçlarını karşılayacak ilgili görüntüleri almalarında kesinlikle onlara yardımcı olacaktır. Bu görsel arama motorları tarafından sağlanan gelişmiş arama algoritmaları ve özellikleri, kullanıcıların hayatlarını gerçekten olağanüstü derecede kolaylaştırır. Bununla birlikte, ters görüntü arama aracı da çeşitli amaçlara hizmet etmek için kullanılabilir. Web alanındaki bir görüntünün kökenini tanımaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte,de yardımcı olabilir herhangi birinin görüntü hırsızlığı için izlenmesine uygun krediler olmadan. Bu nedenle, görsel arama motoru veya ters görsel arama aracı, çevrimiçi alanda gerçekten devrim yarattı.