Yazılım mühendisliği, programları geliştirmek ve sürdürmekle ilgilidir bir yazılımın doğru şekilde yapıldığından emin olmak yazılım mühendislerinin sorumluluğundadır.

Yazılım mühendisleri olmadan, bilgisayar programlarının oluşturulması ve çalışması mümkün değildir. İşletmeler, hükümetler ve bireyler günü atlatmak için günümüz yazılımlarına güvendikleri için yazılım mühendislerinin yeni programlar geliştirmeye ve mevcut yazılımları güncellemeye devam etmeleri gerekir.  

Yazılım Mühendisleri Web Geliştiricileri veya UI / UX Tasarımcıları Değildir

Yazılım mühendisleri web geliştiricileri veya UI / UX tasarımcıları değildir. Bu pozisyonlar arasında, özellikle küçük bir başlangıç ​​ekibinde bir miktar çakışma olsa da kesinlikle üç kişi arasında işbirliği olması gerekir. Yazılım mühendisleri web siteleri geliştirmezler veya yazılımın nasıl göründüğünü tasarlamazlar.

Elbette, web siteleri kod kullanılarak geliştirilir (HTML, CSS ve JavaScript gibi). Bir bilgisayar programının UI / UX tasarımı, yazılımın nasıl programlandığını etkileyebilir, ancak bu sorumlulukların yazılım mühendisine düştüğü anlamına gelmez. Yazılım mühendisi, doğru yapıldığında görünmeyen ve hatta son kullanıcı tarafından düşünülmeyen işlevsel yazılım kodundan sorumludur.

Yazılım Mühendisleri, Bilgi İşlem Aygıtlarını Kullanarak Sorunları Çözmeye Yardımcı Olur

Yazılım mühendislerini, işletmeler ve bireyler için sorunları çözmeye yardımcı olmak için bilgi işlem teknolojisini kullanan yaratıcılar ve mucitler olarak düşünebilirsiniz. Bilgisayarlarla konuşmak, bilgisayarlara ne yapacaklarını ve nasıl yapacaklarını anlatmak için programlama dillerini kullanırlar. Bir yazılım parçası doğru şekilde kodlandığında, son kullanıcı arka planda olup biten ağır işleri fark etmez, ancak yazılım mühendisi başardıklarından gurur duyar.

Yazılım mühendisleri, bir yazılım parçasının arka ucunda veya ön ucunda çalışabilir ve belirli bir teknoloji alanında uzmanlaşabilir. Kısaca çözülmelerine yardımcı oldukları sorunlar, küçükten büyüğe kadar değişebilir ve bu da işi çok yönlü hale getirir.

Yazılım Mühendisleri Python Gibi Programlama Dillerini Kullanır

Bilgisayar programcılarının işlerinde kullandıkları programlama dili örneği olan Python da dahil olmak üzere birçok programlama dili vardır. Bilgisayar programcılarının kullanabileceği diğer popüler programlama dilleri arasında Java, Ruby ve PHP bulunur.

Tüm Yazılım Mühendisleri Baştan Başlar

Yazılım mühendisi olmak için hangi eğitim yolunu seçerseniz seçin başlangıçtan başlamalısınız. Elbette, yazılım mühendisliği becerilerinizi ne kadar hızlı öğrenip geliştireceğiniz tamamen size bağlıdır.