Bireyler ve işletmeler artık konserler, dersler, buluşmalar ve daha fazlası gibi kişisel etkinliklere ev sahipliği yapmakla sınırlı olduğundan, kullanıcılar bunun yerine canlı yayın yapmak için Instagram'a yöneldi. Bugün şirket, dünya çapındaki tüm kullanıcılar için bu akışlar için süre sınırını 1 saatten 4 saate kadar önemli ölçüde genişlettiğini söylüyor .

Şirket, değişikliğin, yoga ve fitness eğitmenleri, öğretmenler, müzisyenler, sanatçılar ve aktivistler gibi sanal etkinliklere dönmek zorunda kalanlara yardım etmeyi amaçladığını açıkladı. ABD'de hükümetin kilitlenmelerinin en yüksek olduğu dönemde Instagram Live, DJ'lerin ev sahipliği yaptığı canlı setler olarak , sanatçıların müziklerini hayranlar için çaldığı , ünlülerin canlı konuşma şovlarına ev sahipliği yaptığı , antrenman meraklılarının canlı derslere katıldığı ve daha pek çok şeyin toplandığı bir yer haline geldi . İnsanlar çevrimiçi olarak bağlandıkça canlı kullanım daha sonra ABD'de koronavirüs öncesi sayıların % 70 üzerine çıktı .

Bu Instagram Live içerik oluşturucularının çoğu, oturumlarını kesintisiz olarak 60 dakikalık süre sınırının ötesine uzatmak istemişlerdi.

Değişiklik, Instagram'ı Facebook'un mobil cihazlardan canlı yayınlar için sunduğu 4 saat olan zaman sınırlarına eşit hale getiriyor . (Bir masaüstü bilgisayardan veya bir API aracılığıyla canlı yayın yapılıyorsa, Facebook zaman sınırı 8 saate çıkar.)

Daha uzun süre sınırı bugünden itibaren dünya çapındaki tüm içerik oluşturuculara açılırken, Instagram, içerik oluşturucunun hesabının avantaj sağlamak için "iyi durumda" olması gerektiğini söylüyor. Bu, hesabın fikri mülkiyet veya politika ihlali geçmişine sahip olamayacağı anlamına gelir.

Bu değişiklikle ilgili olarak Instagram, kullanıcıları daha fazla canlı içeriğe yönlendirmeye yardımcı olmak için IGTV'de ve canlı yayınların sonunda "Şimdi Canlı" bölümünü de güncelleyecek.

Instagram ayrıca bugün henüz gelmemiş başka bir özelliği önceden duyurdu.

İçerik oluşturucuların canlı yayınlarını 30 güne kadar arşivlemelerine olanak tanıyan bir seçenek "yakında" ekleyeceğini söylüyor.

Önceden, kullanıcılar Feed gönderilerini veya Hikayelerini özel bir arşive arşivleyebiliyordu, ancak canlı bir akışı kaydetmenin tek yolu , Mayıs ayında tanıtılan bir özellik aracılığıyla onu akıştan hemen sonra IGTV'de yayınlamaktı . 

Şirket, canlı yayınları arşivlemeye yönelik yeni seçeneğin Hikayeler ve Yayın Gönderileri için mevcut arşiv deneyimini yansıtacağını söylüyor.

Aradaki fark, arşivlenmiş canlı videoların 30 gün sonra kalıcı olarak silinecek olmasıdır.

Ancak o zamana kadar, içerik oluşturucunun videoyu kaydetme veya indirme seçeneğine geri dönme seçeneği vardır. Bu, içerik oluşturucunun videoyu Facebook veya YouTube gibi diğer sosyal platformlarda yayınlamasına veya hatta TikTok gibi kısa biçimli video platformları için önemli parçaları kesmesine olanak tanır. Arşiv özelliği, bir içerik oluşturucunun Canlı akışının herhangi bir nedenle çökmesi veya içerik oluşturucu o anda indirmeyi unutması durumunda daha sonra indirilebileceği anlamına da gelir.

Haber , içerik oluşturucuların Canlı yayınlarından para kazanmaları için yeni bir yol sunan yeni bir Instagram güncellemesini takip ediyor .

Şirket, bu ayın başlarında Instagram Live'da, özelliği 0,99, 1,99 veya 4,99 ABD doları fiyat noktalarında rozetler satarak bu özelliği test edecek 50.000'den fazla içerik oluşturucudan oluşan ilk gruba rozetler dağıtmaya başladı. Bu rozetler, yoğun akışlarda hayranların yorumlarının öne çıkmasına yardımcı olur, hayranların favori içerik oluşturucuyu desteklemesine olanak tanır ve hayranın adını içerik oluşturucunun rozet sahipleri listesine yerleştirebiliyor.