HTML,oluşan oldukça basit bir dildir elemanları bir belgede onlara farklı bir anlam vermek metnin parçalara uygulanabilir, (o? Bir paragraf mı bir madde işaretli liste var mı? Bir tablonun parçası mı? ), bir belgeyi mantıksal bölümler halinde yapılandırılır. (Başlığı var mı? Üç içerik sütunu mu? Gezinme menüsü mü?) ve bir sayfaya resimler ve videolar gibi içeriği katıştırın. Bu modül, bunlardan ilk ikisini tanıtacak ve HTML'yi anlamak için bilmeniz gereken temel kavramları ve sözdizimini tanıtacaktır.

Bu modülü başlatmadan önce, herhangi bir önceki HTML bilgisine ihtiyacınız yoktur, ancak en azından bilgisayarları kullanma ve web'i pasif bir şekilde kullanma (yani, sadece ona bakma ve içeriği kullanma) konusunda temel bilgiye sahip olmalısınız. Temel bir çalışma ortamına sahip olmanız gerekir ( Temel yazılım ve yükleme bölümünde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi ) ve dosyaların nasıl oluşturulacağını ve yönetileceğini (Dosyalarla ilgilenme  bölümünde ayrıntılı olarak anlatıldığı gibi) anlamanız gerekir . Her ikisi de Web'e  tam başlangıç ​​modülümüzün parçalarıdır.

Bu modül, sizi tüm temel HTML teorisine götürecek ve bazı becerileri test etmeniz için bolca fırsat sağlayacak aşağıdaki makaleleri içerir.

HTML İle Başlarken 

Başlamanıza yardımcı olmak adına  HTML'nin mutlak temellerini kapsar - öğeleri, nitelikleri ve diğer önemli terimleri tanımlarız ve dilde nereye uyduklarını gösteririz. Ayrıca, tipik bir HTML sayfasının nasıl yapılandırıldığını ve bir HTML öğesinin nasıl yapılandırıldığını gösterir ve diğer önemli temel dil özelliklerini açıklamış oluyoruz. Yol boyunca, ilginizi çekmek için biraz HTML ile oynayacağız!

Kafanın içinde ne var? HTML'de Meta Veriler

Kafa  bir HTML belgesi parçasıdır değildir sayfa yüklendiğinde web tarayıcısında görüntülenir. Sayfa <title> CSS bağlantıları (HTML içeriğinizi CSS ile biçimlendirmek istiyorsanız), özel faviconlara bağlantılar ve meta veriler (HTML hakkında kimin yazdığı gibi HTML ile ilgili veriler ve belgeyi tanımlayan önemli anahtar sözcükler) gibi bilgileri içerir. )

Html metninin temelleri HTML'nin ana görevlerinden biri, metin anlamını ( anlambilim olarak da bilinmektedir. ) vermektir , böylece tarayıcı onu nasıl doğru bir şekilde görüntüleyeceğini bilir. Bu makale, bir metin bloğunu başlıklardan ve paragraflardan oluşan bir yapıya ayırmak, kelimelere vurgu / önem eklemek, listeler oluşturmak ve daha fazlası için HTML'nin nasıl kullanılacağını incelemektedir.

Köprüler Oluşturma  Köprüler gerçekten önemlidir - web'i web yapan şey onlardır. Bu makale, bir bağlantı oluşturmak için gereken sözdizimini gösterir ve bağlantılar için en iyi uygulamaları tartışır.

Gelişmiş metin biçimlendirme HTML metninin makalesinde ulaşamadığımız, metni biçimlendirmek için HTML'de başka birçok öğe vardır . Buradaki unsurlar daha az bilinir, ancak yine de bilinmesi yararlıdır. Bu makalede, alıntıları, açıklama listelerini, bilgisayar kodunu ve diğer ilgili metinleri, alt simge ve üst yazıyı, iletişim bilgilerini ve daha fazlasını işaretlemeyi öğreneceksiniz.

Belge ve web sitesi yapısı

HTML, sayfanızın ayrı bölümlerini ("paragraf" veya "resim" gibi) tanımlamanın yanı sıra, web sitenizin alanlarını ("başlık", "gezinme menüsü" veya " ana içerik sütunu. ") Bu makale, temel bir web sitesi yapısının nasıl planlanacağını ve bu yapıyı temsil edecek HTML'nin nasıl yazılacağını ele almaktadır.

HTML'de hata ayıklama  HTML yazmak iyidir, ama ya bir şeyler ters giderse ve koddaki hatanın nerede olduğunu bulamazsanız? Bu makale size yardımcı olabilecek bazı araçları tanıtacaktır.