Yazılım
Program da denilen, bir bilgisayarı belirli işlevleri yerine getirmek üzere yöneten, bilgisayara ne yapacağını söyleyen, kodlanmış komutlar dizisi.
230 kişi takip ediyor.
176 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
gambler gambler 1 ay önce
Qualcomm CEO'su açıkladı: Yarı iletken çiplerdeki sıkıntı 2021 sonuna kadar sürecek.
Qualcomm CEO'su açıkladı: Yarı iletken çiplerdeki sıkıntı 2021 sonuna kadar sürecek. Yarı iletken çip üreticilerinden Qualcomm'un başındaki isim Cristiano Amon, yarı iletken kıtlığının 2021'in sonuna kadar devam edeceğini ve akıllı telefonları etkileyeceğini söyledi.
Aleyna Aleyna 1 ay önce
HTML CSS ve JavaScript Dosyalarını Küçültmenin Kolay Yolu
HTML CSS ve JavaScript Dosyalarını Küçültmenin Kolay Yolu Dosyalarımızı üretim için küçültmek için ParcelJS kullanalım.
gambler gambler 2 ay önce
Huawei artık kendi programlama dilinide geliştiriyor.
Huawei artık kendi programlama dilinide geliştiriyor. Çinli teknoloji devi huawei, kendi programlama dilini geliştiriyor. Şirket HarmonyOS'tan sonra Cangjie için de bir patent başvurusunda bulundu ve bu yıl kullanıma sunmayı planlıyor.
Aleyna Aleyna 2 ay önce
JavaScript'te İki Tarihin Aynı Gün Olup Olmadığının Kontrolü Nasıl Yapılır.
JavaScript'te İki Tarihin Aynı Gün Olup Olmadığının Kontrolü Nasıl Yapılır. JavaScript'teki bir tarih nesnesi örneğinin, başka bir tarih nesnesinin aynı gününe başvurduğunu nasıl anlarsınız?
gambler gambler 2 ay önce
Mercedes-Benz Küresel IT Çözümleri Merkezi, İşe Alım Yarışması başlatacak.
Mercedes-Benz Küresel IT Çözümleri Merkezi, İşe Alım Yarışması başlatacak. Mercedes-Benz Otomotiv Küresel IT Çözümleri Merkezi, yeni çalışma arkadaşlarına ulaşabilmek için 6-7 Mart tarihleri arasında “Mercedes-Benz Developer Hiring Challenge”ı yarışmasını başlatıyor
Muhammet Muhammet 2 ay önce
İnsan terinden vücuttaki(kortizol miktarını) stres seviyesini ölçebilen giyilebilir bir çip geliştirildi
İnsan terinden vücuttaki(kortizol miktarını) stres seviyesini ölçebilen giyilebilir bir çip geliştirildi EPFL ve Xsensio'unun ortaklaşa yürüttüğü bir araştırmada bilim insanları, bir kişinin terinden, vücudunda salgıladığı kortizol miktarını(stres seviyesini) ölçebilen çip geliştirdiler.
Aleyna Aleyna 2 ay önce
JavaScript Kodlama Stili
JavaScript Kodlama Stili Söz dizimi söz konusu olduğunda her dilin bir dizi kuralı vardır.
Aleyna Aleyna 4 ay önce
"Web geliştirme için hangisi daha iyidir: PHP mi Python mu?"
"Web geliştirme için hangisi daha iyidir: PHP mi Python mu?" Python ve PHP, son derece popüler ve yüksek dereceli iki programlama dili
AdemCan0BEY AdemCan0BEY 4 ay önce
Yazılım nasıl öğrenirim?
Yazılım nasıl öğrenirim? Selam bu konuda yazılım nasıl öğrenilir bu konuyu konuşcağım.
Aleyna Aleyna 5 ay önce
HTML "İframe" Etiketi
HTML "İframe" Etiketi HTML "iframe" etiketiyle çalışmanın temelleri
gambler gambler 5 ay önce
CMS (Content Management System)İçerik Yönetim Sistemi Nedir?
CMS (Content Management System)İçerik Yönetim Sistemi Nedir? İçerik yönetim sistemi, kullanıcıların özel teknik bilgiye ihtiyaç duymadan, kodlarla uğraştırmadan bir web sitesinde içerik oluşturmasına, yönetmesine ve değiştirmesine yardımcı olan bir yazılımdır.
gambler gambler 5 ay önce
ADO.NET Veriye Erişim Modelleri
ADO.NET Veriye Erişim Modelleri Bir web sitesi yaptınız, güzel bir de veritabanı da oluşturdunuz peki bağlantıyı nasıl yapacaksınız? İşte sizlere bu makalemde sizlere veriye erişim teknolojilerine anlatacağım. Biz buna .net dünyasında Ado.net diyoruz
gambler gambler 5 ay önce
 ADO.NET ve ASP.NET Nesneleri
ADO.NET ve ASP.NET Nesneleri Connection Nesnesi: ADO.NET’in veri kaynağıyla canlı ilişkide olan tarafını. NET Veri Sağlayıcısı oluşturuyor. Bu sağlayıcı, veri kaynağına gönderilecek her türlü komut ve ondan dönecek her türlü yanıt için bir köprü vazifesi görüyor.
gambler gambler 5 ay önce
ASP nedir? ASP nasıl çalışır?
ASP nedir? ASP nasıl çalışır? Asp Microsoft tarafından 1996 yılında gelistirilmiştir. Asp Activ Server Pages ( Aktif sunucu sayfaları )nın kısaltılmıs biçimidir.
regex regex 5 ay önce
Developer arkadaşlara yöneltilen teknik olmayan mülakat soruları!
Developer arkadaşlara yöneltilen teknik olmayan mülakat soruları! İş başvuru sürecini bir çoğumuz ya yaşadık yada yaşayacağız. Geliştirici arkadaşlara genellikle yöneltilen ve teknik olmayan baız soruları sizler için derledik.
regex regex 6 ay önce
Mobil Uygulama Geliştiricileri için 5 Üretkenlik Aracı
Mobil Uygulama Geliştiricileri için 5 Üretkenlik Aracı Mobil uygulama geliştirmek kolay değildir ve çok zaman ve çaba gerektirebilir. Bir mobil uygulama geliştiricisi olarak üretken olmak için kullanabileceğiniz bazı araçlar aşağıda verilmiştir.
Aleyna Aleyna 6 ay önce
Kodlama Korkunuzu Yenmek İçin Yedi Çözüm
Kodlama Korkunuzu Yenmek İçin Yedi Çözüm Kendini başarısızlığa bağladığında başarısız olursun
Aleyna Aleyna 6 ay önce
Daha İyi Kodlama İçin Birkaç Alıntı
Daha İyi Kodlama İçin Birkaç Alıntı Kahveden koda dönüştürenlerin yararlanabileceği alıntılar koleksiyonu
gambler gambler 6 ay önce
RTÜK üyesi İlhan Taşçı: "Spotify'ın engellenmesi durdurulamaz hale geliyor"
RTÜK üyesi İlhan Taşçı: "Spotify'ın engellenmesi durdurulamaz hale geliyor" Spotify'a erişim engeli ihtimali her geçen saat biraz daha artıyor. RTÜK üyesi İlhan Taşçı, Spotify ile herhangi bir temas kurulamadığını ve erişim engelinin durdurulamaz bir yere gittiğini söyledi.
Aleyna Aleyna 6 ay önce
Veri Bilimi İçin R mi Python mu?
Veri Bilimi İçin R mi Python mu? Veri biliminde hangi dille ilerleyeceğinizi, dillerin artıları ve eksileri
Aleyna Aleyna 6 ay önce
Programlama Dili Seçmeyin
Programlama Dili Seçmeyin İyi programlama dili diye bir şey yoktur, sadece birçok durum için pek çok seçenek vardır.
turkelkoray turkelkoray 7 ay önce
Laravel Yeni Ek Doğrulama Kuralları
Laravel Yeni Ek Doğrulama Kuralları Laravel Doğrulama sisteminde 60 dan fazla doğrulama kuralı mevcuttur , ancak ya fazlasını mı arıyorsunuz?
Aleyna Aleyna 7 ay önce
SDLC Nedir? Nasıl Kullanılır? Aşamaları Nelerdir?
nickzsche nickzsche 7 ay önce
Siber Güvenlik Uygulamalarında Linux Kullanımı
Siber Güvenlik Uygulamalarında Linux Kullanımı Siber Güvenlik Olaylarında Hangi Linux Dağıtımı Kullanılmalı
emirburgazli emirburgazli 7 ay önce
Laravel ile Migration,Model,Seeder,Controller, View ve Routing Kullanımı
Laravel ile Migration,Model,Seeder,Controller, View ve Routing Kullanımı Merhaba arkadaşlar bugun sizlerler PHP framework’ü olan Laravel ile Migration,Model,seeder,Controller ve Routing işlemleri’nin nasıl kullanıldığını anlatmaya çalışacağım.
gambler gambler 7 ay önce
Nesnelerin İnterneti(IoT) Nedir?  Ne işe yarar?
Nesnelerin İnterneti(IoT) Nedir? Ne işe yarar? Nesnelerin İnterneti kavramı yani IoT (internet of things) tekonolojisi akıllı cihazların birbiriyle iletişim kurması, haberleşmesidir. Günümüzde nesnelerin interneti küçük ev aletlerinden akıllı şehirlere kadar uzanmaktadır. Burada oluşan veriler büyük veri olarak karşımıza çıkmaktadır.
Atif Atif 7 ay önce
PHP'de ucwords(), ucfirst() Ve lcfirst() Metotlarının Kullanımı
PHP'de ucwords(), ucfirst() Ve lcfirst() Metotlarının Kullanımı Bu makalede PHP ile bir içeriğin her kelimesinin ilk harfini, içeriğin ilk harfini büyük veya küçük yazdırmak için kullanılan metotları göstereceğim.
Atif Atif 7 ay önce
PHP'de Kriptolama (Şifreleme) Metotları
PHP'de Kriptolama (Şifreleme) Metotları Veri güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Bu yazımda PHP'deki şifreleme metotlarını anlatacağım. Bu metotlar sayesinde çözülemeyecek kriptolamalar ( şifrelemeler) yapabileceğiz.
Atif Atif 7 ay önce
PHP' de  Form'dan Gelen Verileri Güvenlik Filtrelerinden Geçirmek.
PHP' de Form'dan Gelen Verileri Güvenlik Filtrelerinden Geçirmek. Formlar, web sayfaların vazgeçilmezi, olmazsa olmazıdır. Bir sitenin güvenliğini tehdit eden en büyük unsurlardan biri sitemizdeki güvenlik açığı bulunan formlardır. Kötü niyetli kişiler formdan istemediğimiz kodlar, karakterler gönderebilir, veritabanımızı bozabilir, verilerimizi çalabilir kısacası sitemize zarar verebilir. Bu yazımda sizlere formdan gelen verileri PHP ile nasıl güvenlik filtrelerinden geçirip güvenliğimizi nasıl koruyacağımızı anlatacağım.
Atif Atif 7 ay önce
PHP'de Form Aracılığıyla Gelen Verileri Almak.
PHP'de Form Aracılığıyla Gelen Verileri Almak. Web sayfalarımızda formlar oluştururuz. Bu formlar ile bir çok işlem yaparız. Örn: kullanıcı girişi, üye olma formu, iletişim formu vb. İşlemlerimizi formlar aracılığıyla yaparız. Bu yazımda sizlere formlardan gelen verileri nasıl PHP ile nasıl çekebileceğimizi ve gelen verilere göre nasıl aksiyon alabileceğimizi anlatacağım.
Muhammet Muhammet 7 ay önce
Back-End / Front-End
Back-End / Front-End Web siteleri gün geçtikçe daha popüler hale gelmekte ve günümüzde vazgeçilmez bir iletişim platformu olarak kullanılmaktadır.
gambler gambler 7 ay önce
BIG DATA (Büyük Veri) Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne işe yarar?
BIG DATA (Büyük Veri) Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne işe yarar? Big data için birçok tanım olsa da, büyük verilerin genellikle “3 V’s” (Volume Variety Velocity) olarak bilinen kavramını içerir:
seorehberi seorehberi 7 ay önce
Robotik ve Kodlamanın amacı nedir?
Robotik ve Kodlamanın amacı nedir? Kodlama, esasen bir robotun veya bilgisayar programının okuyup uygulayabileceği yazılı talimatlardır.
seorehberi seorehberi 7 ay önce
Yasadışı Bilgisayar Korsanlığı Nedir?
Yasadışı Bilgisayar Korsanlığı Nedir? Yasadışı bilgisayar korsanı, bilgisayar becerilerini bilgisayar sistemlerinin amaçlanandan farklı davranmasına neden olmak için kullanan kişidir.
phpDev phpDev 7 ay önce
SOLID İlkeleri 1 : Single Responsibility Principle
SOLID İlkeleri 1 : Single Responsibility Principle SOLID ilkelerinden Tek Sorumluluk İlkesi : Bir sınıfın değişmesi için tek ve tek bir nedeni olması üzerinedir.
phpDev phpDev 7 ay önce
SOLID nedir? SOLID İlkeleri nelerdir?
SOLID nedir? SOLID İlkeleri nelerdir? SOLID ilkeleri nelerdir ve projenizde neden bunlara ihtiyacınız olacak?
seorehberi seorehberi 7 ay önce
Programlama Nasıl Öğrenilir?
Programlama Nasıl Öğrenilir? İnsanların bana her zaman sorduğu bir soru, "Nasıl programcı olurum?" Veya "Programlamayı nasıl öğrenirim?"Kişiye ve nasıl devam etmek istediğinize bağlı olarak bunun birçok olası yanıtı vardır.
rg18 rg18 7 ay önce
Gmail'de depolama alanı nasıl açılır?
Gmail'de depolama alanı nasıl açılır? Google'ın hesabınıza ücretsiz olarak ayırdığı 15 GB depolama alanı kağıt üzerinde makul bir miktar gibi görünebilir, ancak pratikte 2020'de çalışmak için pek yer yok.
regex regex 7 ay önce
GraphQL ve REST API arasındaki farklar
GraphQL ve REST API arasındaki farklar GraphQL ve REST API servis yapılarının arasındaki temel farklara değinmek istiyorum. Verileri alma ve işleme konusunda çok başarılı iki yapıdan bahsediyoruz peki aralarındaki farklar nedir?
seorehberi seorehberi 7 ay önce
Yazılım Mühendisi Ne Yapar?
Yazılım Mühendisi Ne Yapar? Yazılım mühendisliği, programları geliştirmek ve sürdürmekle ilgilidir bir yazılımın doğru şekilde yapıldığından emin olmak yazılım mühendislerinin sorumluluğundadır.
dev18 dev18 7 ay önce
Yeni Başlayanlar için Soketler ve Sunucular
Yeni Başlayanlar için Soketler ve Sunucular Muhtemelen şuna benzer bir açıklama biliyorsunuzdur: Web sunucusu, HTTP isteklerini kabul eden ve HTTP yanıtlarını geri gönderen bir bilgisayarda çalışan bir işlemdir .
seorehberi seorehberi 8 ay önce
JavaScript'te Nasıl Sayılır?
JavaScript'te Nasıl Sayılır? CountBy işlevi, insanların Lodash'ı JavaScript kod tabanlarında kullandıkları işlevlerden biridir.
busralil busralil 8 ay önce
TypeScript 4.0 Yayınlandı! Peki beklenildiği gibi mi?
TypeScript 4.0 Yayınlandı! Peki beklenildiği gibi mi? Geçtiğimiz haftalarda ön duyurusu yapılan TypeScript 4.0 nihayet yayınlandı ve sevenleriyle buluştu. İşte detaylar...
regex regex 8 ay önce
Amazon Relational Database Service - AWS RDS'nin Temelleri
Amazon Relational Database Service - AWS RDS'nin Temelleri Amazon Relational Database Service, bulutta ilişkisel veritabanları oluşturmamıza, çalıştırmamıza ve yönetmemize olanak tanır.
mahmutbil mahmutbil 8 ay önce
Projelerinizde kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu file upload eklentisi : Uppy
Projelerinizde kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu file upload eklentisi : Uppy İyi bir sürükle ve bırak yükleme eklentisi mi arıyorsunuz? güzel bir kullanıcı arayüzüne ve kullanıcı dostuna mı ihtiyacınız var? İşte size açık kaynak kodlu favori bir uploa eklentisi : Uppy
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Web Sitesi Gezinme Menüsü Nasıl Oluşturulur?
Web Sitesi Gezinme Menüsü Nasıl Oluşturulur? Her web sitesi için bir menü şarttır. Bu nedenle bu yazı, HTML ve CSS ile zarif bir gezinme menüsü oluşturma sürecinde size yol gösterecek.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
PHP Sürümlerine Ayak Uydurmak
PHP Sürümlerine Ayak Uydurmak PHP'nin yeni sürümlerine ayak uydurmak zordur. Her yıl küçük veya büyük birden fazla sürüm yayınlanır ve her sürüm, genellikle uygulamanızı etkileyebilecek veya ince değişikliklere neden olur.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Python Öğrenmek Ne Kadar Sürer?
Python Öğrenmek Ne Kadar Sürer? Python öğrenmenin ne kadar sürdüğü birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bende bu yazıda, ilk işinizi alana kadar geçecek süre konusunda genel bir tahmin de çalışacağım.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Kodlama Neden Bu Kadar Zor?
Kodlama Neden Bu Kadar Zor? Pek çok insan evet, kod öğrenmek zor diyebilir. Ve bu insanların çoğunun pes edip başarısız olması üzücü bir gerçek. Ancak bu insanların anlamadığı şey, 'anında kodlayıcı' diye bir şey olmadığıdır.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
6 Ayda Nasıl Kodlayıcı Olunur?
6 Ayda Nasıl Kodlayıcı Olunur? Kodlayıcı olmanın en hızlı ve en kolay yolu web geliştirmeye odaklanmaktır. Sadece 6 ayda çok yönlü bir web kodlayıcı olabilirsiniz. Makalemizin detayında nasıl olunur? anlatılmıştır.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Web Sitesi Yaparken Neye İhtiyacınız Var?
Web Sitesi Yaparken Neye İhtiyacınız Var? İlk kez web sitenizi oluştururken uygulamanız gereken çok kural var! HTML ve CSS kodunuzu yazmanın yanı sıra, web sitenizi test etmeniz, alan adı ve barındırma satın almanız, dosyalarınızı yüklemeniz ve daha fazlasını yapmanız gerekir.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Kodlama Nedir, Kodlama Öğrenmenin Faydaları Nelerdir?
Kodlama Nedir, Kodlama Öğrenmenin Faydaları Nelerdir? Kodlama, bilgisayar yazılımları, uygulamaları ve web siteleri oluşturmamızı mümkün kılan şeydir. Tarayıcınız, işletim sisteminiz, telefonunuzdaki uygulamalar, Facebook ve şu an bu yazıyı okuduğunuz web sitemiz kısacası dijital dünyada var olan her şey kodla yapılmıştır.
Aleyna Aleyna 8 ay önce
Covid-19 Ve  Yapay Zeka
Covid-19 Ve Yapay Zeka Yapay Zeka Teknolojisiyle Covid-19
gambler gambler 8 ay önce
Google ve LG, smart city projesi için iş birliği yapacaklar.
Google ve LG, smart city projesi için iş birliği yapacaklar. Google ve LG, kentsel hizmetlerin verimliliğini artırmak için bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanan smart city geliştirme projeleri için birlikte çalışacaklarını açıkladılar.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Marka Değerlenmesinin Önemi
Marka Değerlenmesinin Önemi Markanın adıyla, logosuyla bağlantılı ve bir firmaya ya da müşterilerine ürün ya da hizmet yoluyla sağlanan değeri artıran veya eksilten taahhütlerin bütününe marka değerleme denir.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Küçük İşletmeler Pazarlama Yazılımını Neden Kullanmalıdır?
Küçük İşletmeler Pazarlama Yazılımını Neden Kullanmalıdır? İşletmelerin dijital rekabet kapsamında yarışta kalabilmelerini sağlamak için geliştirilmiş olan sisteme pazarlama yazılımı denir.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Attrib Komutu Nedir, Nasıl Kullanılır?
Attrib Komutu Nedir, Nasıl Kullanılır? Bilgisayarlardaki tüm dosyaların ve klasörlerin kendilerine ait olan öznitelikleri vardır. Komut sayfasına yazılacak attrib komutuyla bu klasör ve dosyaların özelliklerini görüntüleyebileceğiniz gibi aynı zamanda düzenlemesini de yapabilirsiniz.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Web Sitesi Nasıl Yapılır?
Web Sitesi Nasıl Yapılır? Dijital ortamda milyonlarca web sitesi vardır ve bu sitelerden istediğiniz bilgiye istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Yazılım Dili Ne Demektir?
Yazılım Dili Ne Demektir? Yazılım çeşitleri temelde elektronik ve bilgisayar şeklinde ikiye ayrılmıştır. Ancak yazılımda kullanılan diller kendi içerisinde farklılık gösterir.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Yazılım Geliştirici Nedir?
Yazılım Geliştirici Nedir? Yazılım geliştirici nasıl olunur ve ne iş yapar? Merak ediyorsanız makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Eğlenirken Kodlamayı Öğreneceğiniz 4 Oyun
Eğlenirken Kodlamayı Öğreneceğiniz 4 Oyun Yazılımcıların hayatları masa başında geçiyor. Zamanının büyük bir bölümünü böyle geçiren kişilerin ise çalışırken öğrenebilmesi onlar için büyük bir avantajdır.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Firewall Nedir? Ne İşe Yarar?
Firewall Nedir? Ne İşe Yarar? Firewall internet bağlantısı yapan kullanıcıların guvenliklerini sağlayabilmek adına geliştirilmiş olan cihazdır.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Hacker Nedir? Hacker Ne İş Yapar?
Hacker Nedir? Hacker Ne İş Yapar? "Hacker kelimesinin Türkçe karşılığında ise bilgisayar korsanı vardır. Birçok bilgisayar korsanı bu tanımlamaya karşı çıkıyor olsa da tanım tüm dünyada bu anlamda kullanılmaktadır."
seorehberi seorehberi 8 ay önce
DDoS Saldırısı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?
DDoS Saldırısı Nedir, Nasıl Gerçekleşir? DDos saldırısı nedir ve nasıl gerçekleştirilir? Hiç merak ettiniz mi? Eğer yanıtınız evetse o zaman yazımızı sonuna kadar okumalısınız
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Yazılım Geliştirme Süreçleri Nelerdir?
Yazılım Geliştirme Süreçleri Nelerdir? Bir yazılım projesine başlanırken 4 temel süreç göz önünde bulundurulmalıdır. Bu süreçler yazılımı başarıya taşırken her aşamanın da ayrıntılı bir şekilde planlamasının yapılması gerekir.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Gömülü Sistem Nedir?
Gömülü Sistem Nedir? Gömülü sistemler kullanılırken sıfırdan ihtiyaç olan bir araç tasarlanabileceği gibi hazır olan kartlara gerekli komutlar verilerek de oluşturulabilir.
Aleyna Aleyna 8 ay önce
Microsoft Excel’in Gen Adlandırılması
Microsoft Excel’in Gen Adlandırılması Microsoft'un elektronik tablo uygulaması
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Yeni Başlayan Yazılım Geliştiriciler İçin Yol Haritası
Yeni Başlayan Yazılım Geliştiriciler İçin Yol Haritası Yazılım sürekli olarak kendisini yenileyen bir iş olduğundan dolayı sadece üniversitede almış olduğunuz eğitime takılmamalısınız.
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Yazılıma Tekrar Motive Olmak İçin Neler Yapılmalı?
Yazılıma Tekrar Motive Olmak İçin Neler Yapılmalı? Kodları düşünmekten beyninizin uyuştuğunu hissettiğiniz anda tekrar yazılıma motive olmanız için neler yapmalısınız?
seorehberi seorehberi 8 ay önce
Web Sitesi Çerezleri Ne İşe Yarar?
Web Sitesi Çerezleri Ne İşe Yarar? Çerezler internette gezinen kullanıcıların hangi sitelere girdiğini inceler ve bu sayede kullanıcının ilgisini çeken reklamların gösterilmesini sağlar.
Aleyna Aleyna 9 ay önce
Windows 10 2004 Sorunlarının Çoğu Çözüldü Yeni Bir Yama Geldi
Windows 10 2004 Sorunlarının Çoğu Çözüldü Yeni Bir Yama Geldi Microsoft’un Windows 10 2004 güncellemesiyle birlikte gelen pek çok hata, KB4568831 yamasıyla birlikte önemli ölçüde çözüldü. Yine de Conexant ses yongasında yer alan hatalar devam ediyor.
gambler gambler 9 ay önce
Tiktok'un yeni sahibi Microsoft mu Olacak ?
Tiktok'un yeni sahibi Microsoft mu Olacak ? Microsoft, ABD'de yasaklanması düşünülen TikTok'u satın almak için görüşmeler yaptığını resmi olarak açıkladı. Anlaşma 15 Eylül tarihine kadar tamamlanabilir.
regex regex 9 ay önce
Yazılım Nedir? Nasıl Yapılır?
Yazılım Nedir? Nasıl Yapılır? Günümüzde herkesin az çok bilgi sahibi olduğu yazılım nedir? Nasıl yapılmaktadır? gibi soruların cevabını hep beraber arayacağız.
gambler gambler 9 ay önce
Üç Boyutlu Yazıcılarla kemik ve yumuşak doku onarımı hızlandırılma işlemi
Üç Boyutlu Yazıcılarla kemik ve yumuşak doku onarımı hızlandırılma işlemi Bilim insanları kırık kemiklerin iyileşmesini hızlandırmak için küçük, 3D baskılı implantlar geliştirdi. Lego gibi olan bu teknoloji, bir gün insanlar için laboratuvar yapımı organların geliştirilmesine ön ayak olabilir.
dev18 dev18 9 ay önce
JavaScript uzmanı olmak için gerekli kavramlar - Bölüm 1
JavaScript uzmanı olmak için gerekli kavramlar - Bölüm 1 Ustalık zaman ister ama emeksizde olmayacağı aşikardır. JavaScript konusunda uzmanlaşmak için bazı kavramalara hakim olmanız gerekmektedir.
dev18 dev18 9 ay önce
JAMstack - Statik Web Sistemi nedir? Nasıl ve nerelerde kullanılmalı?
JAMstack - Statik Web Sistemi nedir? Nasıl ve nerelerde kullanılmalı? Bu yazımızda bir web uygulamasında ihtiyacın dışında herhangi bir kaynak tüketimi yapmamak için geliştirilmiş JAMstack sistemine değinmeye çalışacağız.
yiit yiit 9 ay önce
JavaScript Tanımlayıcı Öge Farkları
JavaScript Tanımlayıcı Öge Farkları Özellikle Web Sitelerinde kullanılan JavaScript (JS) dilinin tanımlayıcı ögelerin farklarını hiç merak ettiniz mi?
coderin coderin 9 ay önce
Güzel ve tasarlayarak kod yazmak
Güzel ve tasarlayarak kod yazmak Programlama teknik bir meslek olduğu için, genellikle tasarlamayı düşünmeden ona yaklaşırız. Bu yazımızda tasarlayarak kod yazmanını öneminden bahsedeceğiz.
yiit yiit 9 ay önce
En İlginç Yazılım Dilleri
En İlginç Yazılım Dilleri Hiç kimsenin kullanmayacağı veya bilmediği yazılım dilleri.
dev18 dev18 9 ay önce
GitHub açık kaynak kodlarını Kuzey Kutbu’na gömmeye hazırlanıyor!
GitHub açık kaynak kodlarını Kuzey Kutbu’na gömmeye hazırlanıyor! 2019 yılında Microsoft tarafından satın alınan GitHub, farklı bir işe imza atıyor. Sistemde bulunan bütün kod arşivlerini depolayarak gelecek nesillere aktarılması için saklayacak...
regex regex 9 ay önce
Javascript için harika 3 popüler Framework
Javascript için harika 3 popüler Framework Javascript yükselen trendini korumakla beraber geliştirilen frameworklar ile server client alanınıda adete devrimler yaşanıyor. İşte JavaScript konusunda 5 harika Framework
regex regex 9 ay önce
İçerik Yönetim Sisteminin yani CMS'nin tarihi
İçerik Yönetim Sisteminin yani CMS'nin tarihi CMS statik webten dinamik webe geçiş sürecini başlattı ve bir devrimin başlamasıyla günümüze kadar geldi. İşte CMS'nin kısa bir tarihi...
kubilaycolakk kubilaycolakk 10 ay önce
Daha İyi Kod Yazmak İçin Büyülü Python Hileleri
BÖLÜM 1
Daha İyi Kod Yazmak İçin Büyülü Python Hileleri BÖLÜM 1 Python Hileleri ile Mantıklarınızı Daha Zarif Kodlara Dönüştürün