@saitikiz Junior Developer Türkiye/İstanbul Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
saitikiz saitikiz 1 yıl önce
Javascript öğrenmek için 6 neden
Javascript öğrenmek için 6 neden Her zaman birden fazla şeyi yönetebilen tek bir programlama dili öğrenmek ister misiniz? JavaScript bu muhteşem dillerden biri.
0 0 1
saitikiz saitikiz 1 yıl önce
Hızlandırılmış Mobil Sayfalar : AMP
Hızlandırılmış Mobil Sayfalar : AMP Google artık işi ciddiye bindirerek arama sonuçlarında sürekli revizeler gerçekleştiriyor. Google mobil sayfalar için yeni AMP uygulamasını devreye soktu. Webmaster Tools üzerinden görebileceğiniz mobil AMP uygulamasının kullanılması gerektiği ve dikkat edilmesi gereken detaylara değindik.
0 0 0
saitikiz saitikiz 1 yıl önce
Design Patterns Nedir? Tasarım desenlerine genel bir bakış
Design Patterns Nedir? Tasarım desenlerine genel bir bakış Yazılım geliştirmede , tasarım deseni(Design Pattern) birçok projede tekrar tekrar ortaya çıkan bir tasarım sorununa genel bir çözüm tanımlayan yazılı bir belgedir.
0 0 0
saitikiz saitikiz 1 yıl önce
Veri Erişiminde Büyük Kolaylık : GraphQL nedir ve nasıl kullanılır?
Veri Erişiminde Büyük Kolaylık : GraphQL nedir ve nasıl kullanılır? Son birkaç yıldır, başta Netflix ve Facebook olmak üzere, “veriye erişim/sorgulama modeli” konusu sektörde sıkça konuşulmaya başlandı ve tüm bunların neticesinde yeni bir alternatif olan GraphQL mimarisi ile daha alt seviye bir çözüm olan Falcor ortaya çıktı.
0 0 0
saitikiz saitikiz 1 yıl önce
MySQL bu hafta 25. Yılını kutladı!
MySQL bu hafta 25. Yılını kutladı! MySQL bu hafta 25. yılını kutladığını duyurdu ve tüm kullanıcılarına teşekkür etti. Ayrıca mesajında MySQL'in nereden nereye geldiği vurgulandı.
1 0 1
saitikiz saitikiz 1 yıl önce
Robotik kodlamada popüler mikrodenetleyici : Ardunio'ya genel bakış
Robotik kodlamada popüler mikrodenetleyici : Ardunio'ya genel bakış Evet arkadaşlar bu gün sizlere son zamalarda popülerliğini arttıran ve hala gelişmekte olan bir mikro denetleyiciden bahsedeceğim ‘Ardunio’.
0 0 0
saitikiz saitikiz 1 yıl önce
Robotik : Ardunio’ya Nasıl Kod Yüklenir?
Robotik : Ardunio’ya Nasıl Kod Yüklenir? Bu gün sizlerle Ardunio’nun programlanmasında kullanılan dilleri işleyeceğiz ve başlangıç olarak küçük bir örnek yapacağız. Arduino, hem C hem de C ++ 'ı satır içi derlemeyle destekler, ancak tüm C / C ++ işlevlerini desteklemez. Bu yüzden bazı temel C ++ özelliklerine sahip bir C alt kümesi.
0 0 0
saitikiz saitikiz 1 yıl önce
Mikroişlemci ile Mikrodenetleyici arasındaki farklar
Mikroişlemci ile Mikrodenetleyici arasındaki farklar İkisi de aynı işi yapıyor ne farkı var dediğinizi duyar gibiyim. Hadi o zaman mikroişlemci ile mikrodenetleyiciği beraber inceleyelim.
0 0 0