yazilim.net @root General Manager Türkiye/İSTANBUL Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
root root 4 hafta önce
GitLab 15.0 yayınlandı. İşte öne çıkan özellikleri
GitLab 15.0 yayınlandı. İşte öne çıkan özellikleri GitLab'daki ekip GitLab 15.0'ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. 
0 0 0
root root 4 hafta önce
Uzun zamandır beklenen .NET MAUI artık kullanılabilir
Uzun zamandır beklenen .NET MAUI artık kullanılabilir Microsoft, cihazlar ve platformlar arasında .NET geliştirmeyi birleştirmede bir adım olarak ilk kez 2020'de tanıtılan .NET MAUI'nin genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.
0 0 0
root root 4 hafta önce
2022'de Öğrenilecek En İyi Programlama Dili Hangisi?
2022'de Öğrenilecek En İyi Programlama Dili Hangisi? 2022'de öğrenilecek en iyi programlama dilinin ne olduğunu merak ediyor musunuz? İyi maaşlı bir iş bulmanıza yardımcı olacak hangi ilk veya ek teknolojiyi seçebilirsiniz?
0 0 0
dev18 dev18 1 ay önce
PHP Veritabanı Seçenekleri: MySQL'den Daha Fazlası
PHP Veritabanı Seçenekleri: MySQL'den Daha Fazlası Bir çok geliştirici PHP'nin popülerliği konusunda hem fikir olmakla beraber top 10 içerisinde olduğunu savunanlarda bulunuyor. Peki PHP geliştiricisi iseniz hangi veritabanları ile çalışabilirsiniz?
0 0 0
dev18 dev18 1 ay önce
2022'de hangi konularda kendimi geliştirsem diyorsanız bu rehber tam size göre!
2022'de hangi konularda kendimi geliştirsem diyorsanız bu rehber tam size göre! 2022 için geliştirici bir arkadaşın öğrenme hedeflerinden derleme bu rehber size yardımcı olacaktır.
0 0 0
root root 1 ay önce
Node.js 18 Yayınlandı! Peki yeni sürümde neler bizleri bekliyor?
Node.js 18 Yayınlandı! Peki yeni sürümde neler bizleri bekliyor? Node.js 18'in bugün yayınlandığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Öne çıkan özellikler arasında V8 JavaScript motorunun 10.1'e güncellenmesi, varsayılan olarak etkinleştirilmiş genel getirme ve bir çekirdek test çalıştırma modülü yer alıyor.
0 0 0
root root 2 yıl önce
Geliştiricilerin hayatlarını daha iyi hale getirmek için 50 ipucu!
Geliştiricilerin hayatlarını daha iyi hale getirmek için 50 ipucu! Eğer bir geliştirici iseniz kariyeriniz ve hayatınızda bazı dikkat etmeniz noktalar olacaktır. İşte sizler için derlediğimiz 50 ipucu...
2 1 0
root root 2 yıl önce
Yazılıma yeni başlayacak arkadaşlar için : nereden nasıl başlamalıyım? Yazılım dünyasında geliştirici olmak istiyorsunuz? Peki nereden nasıl başlamalıyım gibi sorularınıza cevap mı arıyorsunuz? İşte tam size göre bir yayın...
3 0 1
root root 2 yıl önce
Güvenlik Kimlik Doğrulaması ve Yetkilendirme
Güvenlik Kimlik Doğrulaması ve Yetkilendirme Yazılım terminolojileri kafa karıştırıcı olabilir. Birçok kelime benzer gelebilir, ancak bilgisayar güvenliği ve ağ oluşturmanın farklı yönleridir ve bazen bunları birbirinden ayırmak zordur.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Dizilere(Array) Giriş Bir bilgisayar programı yaptığınızı düşünün. Kullanıcının 100 değer girmesi isteniyor. Girilen bütün bu sayıların farklı aşamalardan geçeceğini ve bu yüzden hepsini ayrı bir değişkende tutmamız gerektiğini varsayalım.
1 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Dizilerin(Array) Fonksiyonlara Aktarımı Aynı türde elemanların sabit boyutlu bir sıralı koleksiyonunu depolayabilen bir tür veri yapısı diziler. Bir dizi veri depolamak için kullanılır, ancak bir diziyi aynı tipteki değişkenlerin bir koleksiyonu olarak düşünmek daha yararlı olur.
0 0 0
regex regex 2 yıl önce
Laravel ile sınırsız kategori ve alt kategori yapalım
Laravel ile sınırsız kategori ve alt kategori yapalım Bu yazımızda Laravel ile sınırsız kategori ve alt kategori yani hiyerarşik kategori ağacı üzerinde bir çalışma yapacağız.
0 0 0
root root 2 yıl önce
Yazılım Geliştirmede Gizli Tehlike : AntiPatterns
Yazılım Geliştirmede Gizli Tehlike : AntiPatterns Yazılım geliştirirken benimsediğimiz en önemli prensiplerden birisi uyguladığımız çözümlerin denenmiş, benimsenmiş ve doğru yöntemler olmasıdır.....
0 1 0
root root 2 yıl önce
Yazılım ve Girişimcilik Üzerine
Yazılım ve Girişimcilik Üzerine Yazılım ve girişimcilik , aslında buna yazılım girişimciliği de denebilir. Bu iki kavram bir arada kullanıldığında şu anda dünyada neredeyse herkesin kullandığı Facebook , İnstagram , Pinterest , Spofity vb.. Uygulamalar orataya çıkıyor. Tabi çok ama çok değerli olan şirketler.
0 0 0
saitikiz saitikiz 2 yıl önce
Flutter SplashScreen kullanarak Firebase Google Oturum Açma Yetkilendirmesi
Flutter SplashScreen kullanarak Firebase Google Oturum Açma Yetkilendirmesi Hiç flutter Uygulamanızda kullanıcı kimlik doğrulaması yapmak istediniz mi? Firebase Kimlik Doğrulaması'nı kullanarak GoogleSignIn () yetkilendirmesinin nasıl ekleneceğini görelim .
0 0 0
root root 2 yıl önce
Java'ya yeni başlayanlara IDE önerisi : BlueJ
Java'ya yeni başlayanlara IDE önerisi : BlueJ Java'yı programlamaya başlamak istiyorsunuz, ancak araçların engellemesini istemiyor musunuz? Bu temiz, basit ve kullanıcı dostu Java IDe'yi deneyin
0 0 0