yazilim.net @root General Manager Türkiye/İSTANBUL Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
root root 1 yıl önce
Geliştiricilerin hayatlarını daha iyi hale getirmek için 50 ipucu!
Geliştiricilerin hayatlarını daha iyi hale getirmek için 50 ipucu! Eğer bir geliştirici iseniz kariyeriniz ve hayatınızda bazı dikkat etmeniz noktalar olacaktır. İşte sizler için derlediğimiz 50 ipucu...
2 1 0
root root 2 yıl önce
Yazılıma yeni başlayacak arkadaşlar için : nereden nasıl başlamalıyım? Yazılım dünyasında geliştirici olmak istiyorsunuz? Peki nereden nasıl başlamalıyım gibi sorularınıza cevap mı arıyorsunuz? İşte tam size göre bir yayın...
3 0 1
root root 2 yıl önce
Güvenlik Kimlik Doğrulaması ve Yetkilendirme
Güvenlik Kimlik Doğrulaması ve Yetkilendirme Yazılım terminolojileri kafa karıştırıcı olabilir. Birçok kelime benzer gelebilir, ancak bilgisayar güvenliği ve ağ oluşturmanın farklı yönleridir ve bazen bunları birbirinden ayırmak zordur.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Dizilere(Array) Giriş Bir bilgisayar programı yaptığınızı düşünün. Kullanıcının 100 değer girmesi isteniyor. Girilen bütün bu sayıların farklı aşamalardan geçeceğini ve bu yüzden hepsini ayrı bir değişkende tutmamız gerektiğini varsayalım.
1 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Dizilerin(Array) Fonksiyonlara Aktarımı Aynı türde elemanların sabit boyutlu bir sıralı koleksiyonunu depolayabilen bir tür veri yapısı diziler. Bir dizi veri depolamak için kullanılır, ancak bir diziyi aynı tipteki değişkenlerin bir koleksiyonu olarak düşünmek daha yararlı olur.
0 0 0
regex regex 2 yıl önce
Laravel ile sınırsız kategori ve alt kategori yapalım
Laravel ile sınırsız kategori ve alt kategori yapalım Bu yazımızda Laravel ile sınırsız kategori ve alt kategori yani hiyerarşik kategori ağacı üzerinde bir çalışma yapacağız.
0 0 0
root root 2 yıl önce
Yazılım Geliştirmede Gizli Tehlike : AntiPatterns
Yazılım Geliştirmede Gizli Tehlike : AntiPatterns Yazılım geliştirirken benimsediğimiz en önemli prensiplerden birisi uyguladığımız çözümlerin denenmiş, benimsenmiş ve doğru yöntemler olmasıdır.....
0 1 0
root root 2 yıl önce
Yazılım ve Girişimcilik Üzerine
Yazılım ve Girişimcilik Üzerine Yazılım ve girişimcilik , aslında buna yazılım girişimciliği de denebilir. Bu iki kavram bir arada kullanıldığında şu anda dünyada neredeyse herkesin kullandığı Facebook , İnstagram , Pinterest , Spofity vb.. Uygulamalar orataya çıkıyor. Tabi çok ama çok değerli olan şirketler.
0 0 0
saitikiz saitikiz 2 yıl önce
Flutter SplashScreen kullanarak Firebase Google Oturum Açma Yetkilendirmesi
Flutter SplashScreen kullanarak Firebase Google Oturum Açma Yetkilendirmesi Hiç flutter Uygulamanızda kullanıcı kimlik doğrulaması yapmak istediniz mi? Firebase Kimlik Doğrulaması'nı kullanarak GoogleSignIn () yetkilendirmesinin nasıl ekleneceğini görelim .
0 0 0
root root 2 yıl önce
Java'ya yeni başlayanlara IDE önerisi : BlueJ
Java'ya yeni başlayanlara IDE önerisi : BlueJ Java'yı programlamaya başlamak istiyorsunuz, ancak araçların engellemesini istemiyor musunuz? Bu temiz, basit ve kullanıcı dostu Java IDe'yi deneyin
0 0 0
root root 2 yıl önce
Angular 10'daki dikkat çeken yenilikler nelerdir?
Angular 10'daki dikkat çeken yenilikler nelerdir? Google tarafından oluşturulan framework'ün yeni ve büyük sürümü için geri sayım başladı.
0 0 0
root root 2 yıl önce
Devart, MySQL v.9.0 için geliştirilmiş dbForge araçlarını yayımladı Devart, MySQL v.9.0 için dbForge ürünlerinin yeni sürümlerini tanıttı. Güncellenen araçlar yeni veritabanı nesneleri, yeni kullanışlı özellikler ve diğer kullanışlı seçenekler için destek aldı.
0 0 0
root root 2 yıl önce
Apple'nin yeni UI Framework'ü SwiftUI nedir?
Apple'nin yeni UI Framework'ü SwiftUI nedir? Geçtiğimiz Haziran ayında duyurulan Apple'in gözde arabirimi SwiftUI hakkında merak edilenleri beraber inceleyelim.
1 0 0
root root 2 yıl önce
Anlamsal Ağ Nedir? (Semantic Web)
Anlamsal Ağ Nedir? (Semantic Web) Semantik Web, insanların ve yazılımların kendi aralarında anlaşabilmeleri için kurgulanan bir ilişkilendirmeler bütünüdür.
0 0 0
ayse.yilmaz ayse.yilmaz 2 yıl önce
HTML DOM (Document Object Model) Nedir?
HTML DOM (Document Object Model) Nedir? Bugün ki konumuzu incelemeden önce, Object-Orientated programlama hakkında az da olsa bahsetmemiz de fayda olduğunu düşünüyorum. Nesneye yönelik programlamadaki amaç, bilginin nesnel terimler halinde saklanmasıdır.
0 0 0
root root 2 yıl önce
Vue.js ile Listeleme ve Method Kullanımı
Vue.js ile Listeleme ve Method Kullanımı VueJS yazılımın front-end tarafını daha kolay ve kullanışlı bir hale getirmek için geliştirilmiş bir script kütüphanesidir. Öğrenmesi kolaydır ve yavaş yavaş ülkemizde içerik oluşmaya başlamıştır. Birçok büyük ölçekli projede firmalar tarafından kullanılmaya başlanmış ve artık iş ilanlarında VueJs bilen front-end developer aranıyor yazılarını görmeye başlamamız an meselesi.
0 0 0
root root 2 yıl önce
Öneri : Yazılımcıların izlemesi gereken 7 film
Öneri : Yazılımcıların izlemesi gereken 7 film Yazılıma olan ilginiz yüksek ise bu filmler sizlere ilham olmaya aday filmler. İşte sizlere Yazılım hikayeli filmler.
0 0 0