Hakan Altın @regex Senior Back End Developer Türkiye/İSTANBUL Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
regex regex 3 gün önce
React / Typescript ile Hava Durumu Uygulaması
React / Typescript ile Hava Durumu Uygulaması OpenWeatherMap API'yi kullanarak dünyadaki herhangi bir şehir veya yer için hava tahminini gösteren React ile oluşturulmuş bir hava durumu uygulaması.
0 0 0
regex regex 1 hafta önce
Javascript Operatörler Tüm programlama dillerinde olduğu gibi JavaScript yazılım dilinde de operatörler bulunmaktadır. Bu operatörler sayesinde bir yazılımda şartlar, mantıksal işlemler, karşılaştırmalar yapılmaktadır.
0 0 0
regex regex 1 hafta önce
Yazılım Nedir? Nasıl Yapılır?
Yazılım Nedir? Nasıl Yapılır? Günümüzde herkesin az çok bilgi sahibi olduğu yazılım nedir? Nasıl yapılmaktadır? gibi soruların cevabını hep beraber arayacağız.
0 0 0
regex regex 2 hafta önce
Javascript Değişkenler ve Kullanımı BU yazımızda Javascript değişkenleri, değişken türleri, değişken birleştirme gibi konuları ele alacağız.
1 0 0
regex regex 2 hafta önce
Javascript Yazım - Syntax Kuralları Her programlama dilinde olduğu gibi Javascript dilinde de yazım kuralları vardır. Bir programlama dilindeki yazım kurallarına Syntax denilmektedir.
0 0 0
regex regex 2 hafta önce
Javascript Ekrana Yazdırma Seçenekleri ve Kullanımları Bu yazımızda JavaScript ekrana yazdırma teknikleri ve bunların kullanımlarına değineceğim. Javascript'te 4 temel ekrana yazdırma vardır...
1 0 0
regex regex 3 hafta önce
Localhost'ta CORS hatalarından kaçınma
Localhost'ta CORS hatalarından kaçınma Başka bir sunucuya istekte bulunan localhost üzerinde bir web sitesi / web uygulaması geliştirirken CORS hataları ile karşılabilirsiniz. İşte bu hatalardan kaçınmanın 2 farklı yolu.
0 0 0
regex regex 3 hafta önce
PostgreSQL'de  LIKE ve ILIKE ifadeleri kullanımı ve performansı
PostgreSQL'de LIKE ve ILIKE ifadeleri kullanımı ve performansı LIKE ve ILIKE iki temel SQL özelliğidir. İnsanlar bu şeyleri uygulamalarında her yerde kullanırlar ve bu nedenle konuya performans açısından yaklaşmak mantıklıdır.
0 0 0
regex regex 3 hafta önce
WordPress sitenize Google Analytics Kodu Eklemek
WordPress sitenize Google Analytics Kodu Eklemek Bireysel ya da kurumsal web sitesi sahibi olmak için tercih edilebilecek pek çok yöntem bulunmaktadır. İçerik yönetim sistemleri, özelde ise kurulum, kullanım ve yönetim kolaylığı ile WordPress bu yöntemler arasında en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir.
0 0 0
regex regex 3 hafta önce
Javascript için harika 3 popüler Framework
Javascript için harika 3 popüler Framework Javascript yükselen trendini korumakla beraber geliştirilen frameworklar ile server client alanınıda adete devrimler yaşanıyor. İşte JavaScript konusunda 5 harika Framework
0 0 0
regex regex 3 hafta önce
İçerik Yönetim Sisteminin yani CMS'nin tarihi
İçerik Yönetim Sisteminin yani CMS'nin tarihi CMS statik webten dinamik webe geçiş sürecini başlattı ve bir devrimin başlamasıyla günümüze kadar geldi. İşte CMS'nin kısa bir tarihi...
0 0 0
regex regex 3 hafta önce
Call of Duty Mobile 9. sezon için ilk görüntüler sızdı!
Call of Duty Mobile 9. sezon için ilk görüntüler sızdı! Call of Duty, çıktığı ilk günden beri Pubg ve Fortnite’ın mobil pazardan aldığı büyük pastadan pay almayı başardı.
0 0 0
regex regex 2 ay önce
React Native
React Native React Native Facebook tarafından geliştirilmiş bir Native mobil platformudur. Ayrıca hem android hem de İOS’a hizmet verebilen bir JavaScript kütüphanesidir.
0 0 0