@phpDev Senior PHP Developer Türkiye/İSTANBUL Eylül 2020 tarihinde katıldı.
phpDev phpDev 3 hafta önce
Laravel nedir?
Laravel nedir? Laravel, modern PHP uygulamaları oluşturmak için bir dizi araç ve kaynak sağlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir PHP frameworküdür.
0 0 0
phpDev phpDev 6 ay önce
Laravel'de bir dizeyi nasıl şifreleyip çözebilirim?
Laravel'de bir dizeyi nasıl şifreleyip çözebilirim? Şifreleme, bilgilerin anlaşılamaması veya engellenememesi için kodlama işlemidir.
0 0 0
phpDev phpDev 7 ay önce
Carbon ile Laravel ve PHP'de Daha Kolay Tarih / Saat
Carbon ile Laravel ve PHP'de Daha Kolay Tarih / Saat PHP'de tarih ve saat olayları çoğu kez can sıkabilir. Özellikle daha spesifik işlemlere ihtiyaç duyduğumuzda. İşte Carbon paketi ile bu sorun çok daha kolay hale geliyor.
0 0 0
phpDev phpDev 7 ay önce
Laravel Gates nedir? Nasıl kullanılır?
Laravel Gates nedir? Nasıl kullanılır? Laravel'de yetkilendirmede Gate(); kullanıyoruz. BU özelliği nasıl tanımlayabileceğimizi ve nasıl kullanılacağı hakkında detaylar aşağıda yer almaktadır.
0 0 0
phpDev phpDev 7 ay önce
Laravel'e paket kullanmadan RSS Feed nasıl eklenir?
Laravel'e paket kullanmadan RSS Feed nasıl eklenir? Laravel'de projelerinize RSS feed nasıl ekledir? Bu makalede paket kullanmadan basit bir RSS feed nasıl eklendiğini göreceğiz.
0 0 0
phpDev phpDev 7 ay önce
Laravel Zero nedir ve nasıl başlanır?
Laravel Zero nedir ve nasıl başlanır? Laravel Zero , konsol uygulamaları oluşturmak için kullanılabilen açık kaynaklı bir PHP frameworküdür.
0 0 0
phpDev phpDev 8 ay önce
PHP'de İki Tarih Arasındaki Farkı Hesaplamak : date_diff()
PHP'de İki Tarih Arasındaki Farkı Hesaplamak : date_diff() Bu gönderide PHP'de date_diff() fonksiyonu kullanımı ile iki tarih arasındaki farkı hesaplamayı göreceğiz.
1 1 0
phpDev phpDev 8 ay önce
PHP ile JSON dosyasından veri okuma
PHP ile JSON dosyasından veri okuma Bu makalede PHP ile uzak yada aynı dizinde bulunan bir JSON dosyasından verileri okumayı ve ekrana yazdırmayı göreceğiz.
1 1 0
phpDev phpDev 8 ay önce
PHP'de Dosya Oluşturma, Yazma, Okuma ve Silme İşlemleri
PHP'de Dosya Oluşturma, Yazma, Okuma ve Silme İşlemleri Bu eğitimde, PHP'de dosya işlemeyi öğreneceğiz. Yerleşik dosya işleme işlevlerini kullanarak PHP'de nasıl dosya oluşturacağınızı, okuyacağınızı, yazacağınızı ve sileceğinizi göstereceğim.
0 0 0
phpDev phpDev 8 ay önce
HTML Sayfasını PHP'de PDF Olarak İndirme
HTML Sayfasını PHP'de PDF Olarak İndirme PHP'de bir PDF dosyası indirmek, html2pdf gibi üçüncü taraf paketlerle sağlanabilir, ancak önce HTML'den PDF'ye dönüştürülmesi gerekir.
1 1 0
phpDev phpDev 8 ay önce
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme Web sitelerinizde hız artık tartışılmaz en önemli konulardan biri haline geldi. Bu makale de CSS düzenlemeleri ile sitenize hız katmanın yollarına değineceğiz.
0 1 0
phpDev phpDev 8 ay önce
Laravel 8.3 Yayınlandı!
Laravel 8.3 Yayınlandı! Laravel ekibi, veritabanı testleri için JSON dökümü ve bazı geliştirmeleri içerisinde barındıran PHPDocs ekleyerek bu hafta v8.3.0'ı yayınladı.
0 0 0
phpDev phpDev 8 ay önce
Laravel Route Parametrelerinde Slash kullanımı
Laravel Route Parametrelerinde Slash kullanımı Laravel'de Route ile çok hızlı bir şekilde URL parametreleri tanımlayabiliyoruz. Buna olanak veren Laravel'de bir veya birden fazla slash kullanımı öğrenelim.
0 0 0
phpDev phpDev 8 ay önce
Laravel'de Route Not Defined Hatası ve Çözümü
Laravel'de Route Not Defined Hatası ve Çözümü Laravel'de uygulama geliştirirken zaman zaman bu hata ile karşılaşmışızdır ve bazen can sıkıcı bir hale gelebiliyor.
0 0 0
phpDev phpDev 8 ay önce
SOLID İlkeleri 1 : Single Responsibility Principle
SOLID İlkeleri 1 : Single Responsibility Principle SOLID ilkelerinden Tek Sorumluluk İlkesi : Bir sınıfın değişmesi için tek ve tek bir nedeni olması üzerinedir.
0 0 0
phpDev phpDev 8 ay önce
SOLID nedir? SOLID İlkeleri nelerdir?
SOLID nedir? SOLID İlkeleri nelerdir? SOLID ilkeleri nelerdir ve projenizde neden bunlara ihtiyacınız olacak?
0 0 0
phpDev phpDev 8 ay önce
Expressions ile Laravel Routes Filtreleme Nasıl Yapılır?
Expressions ile Laravel Routes Filtreleme Nasıl Yapılır? Laravel'in gerçekten harika olduğu bir şey, bir görünüm döndürmeden önce parametreler üzerinde düzenli ifade kurallarını çalıştırma becerisidir.
0 0 0
phpDev phpDev 8 ay önce
XML'yi PHP ile Diziye Dönüştürme
XML'yi PHP ile Diziye Dönüştürme XML ilk kez görüntülendiğinde oldukça ürkütücüdür, ağır ağaç benzeri yapısı oldukça kafa karıştırıcı olabilir.
1 1 0
phpDev phpDev 8 ay önce
Düz Bir Metni PHP Kullanarak Dize Olarak Okumak
Düz Bir Metni PHP Kullanarak Dize Olarak Okumak Veriler, ister manuel olarak girilsin ister çeşitli yazılım paketlerinden dışa aktarılsın, genellikle metin dosyalarında depolanır.
1 1 0
phpDev phpDev 8 ay önce
PHP ile Diziyi StdClass'a Dönüştürmenin İki Yolu
PHP ile Diziyi StdClass'a Dönüştürmenin İki Yolu Bir diziyi StdClass nesnesine dönüştürmek PHP ile çok basittir. Bir tür dönüştürme yöntemini kullanarak, bir kod satırında hızlı bir şekilde StdClass dönüşümünü gerçekleştirebilirsiniz.
0 0 0
phpDev phpDev 8 ay önce
Laravel'de Resource Routes nedir? Nasıl kullanılır?
Laravel'de Resource Routes nedir? Nasıl kullanılır? Laravel, kullanıma hazır birçok zaman kazandıran mücevherlerle birlikte gelir, becerikli rotalar bunlardan biridir.
0 0 0