@phpDev Senior PHP Developer Türkiye/İSTANBUL Eylül 2020 tarihinde katıldı.
phpDev phpDev 18 saat önce
PHP'de Dosya Oluşturma, Yazma, Okuma ve Silme İşlemleri
PHP'de Dosya Oluşturma, Yazma, Okuma ve Silme İşlemleri Bu eğitimde, PHP'de dosya işlemeyi öğreneceğiz. Yerleşik dosya işleme işlevlerini kullanarak PHP'de nasıl dosya oluşturacağınızı, okuyacağınızı, yazacağınızı ve sileceğinizi göstereceğim.
0 0 0
phpDev phpDev 19 saat önce
HTML Sayfasını PHP'de PDF Olarak İndirme
HTML Sayfasını PHP'de PDF Olarak İndirme PHP'de bir PDF dosyası indirmek, html2pdf gibi üçüncü taraf paketlerle sağlanabilir, ancak önce HTML'den PDF'ye dönüştürülmesi gerekir.
0 0 0
phpDev phpDev 2 gün önce
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme Web sitelerinizde hız artık tartışılmaz en önemli konulardan biri haline geldi. Bu makale de CSS düzenlemeleri ile sitenize hız katmanın yollarına değineceğiz.
0 0 0
phpDev phpDev 3 gün önce
Laravel 8.3 Yayınlandı!
Laravel 8.3 Yayınlandı! Laravel ekibi, veritabanı testleri için JSON dökümü ve bazı geliştirmeleri içerisinde barındıran PHPDocs ekleyerek bu hafta v8.3.0'ı yayınladı.
0 0 0
phpDev phpDev 5 gün önce
Laravel Route Parametrelerinde Slash kullanımı
Laravel Route Parametrelerinde Slash kullanımı Laravel'de Route ile çok hızlı bir şekilde URL parametreleri tanımlayabiliyoruz. Buna olanak veren Laravel'de bir veya birden fazla slash kullanımı öğrenelim.
0 0 0
phpDev phpDev 1 hafta önce
Laravel'de Route Not Defined Hatası ve Çözümü
Laravel'de Route Not Defined Hatası ve Çözümü Laravel'de uygulama geliştirirken zaman zaman bu hata ile karşılaşmışızdır ve bazen can sıkıcı bir hale gelebiliyor.
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
SOLID İlkeleri 1 : Single Responsibility Principle
SOLID İlkeleri 1 : Single Responsibility Principle SOLID ilkelerinden Tek Sorumluluk İlkesi : Bir sınıfın değişmesi için tek ve tek bir nedeni olması üzerinedir.
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
SOLID nedir? SOLID İlkeleri nelerdir?
SOLID nedir? SOLID İlkeleri nelerdir? SOLID ilkeleri nelerdir ve projenizde neden bunlara ihtiyacınız olacak?
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
Expressions ile Laravel Routes Filtreleme Nasıl Yapılır?
Expressions ile Laravel Routes Filtreleme Nasıl Yapılır? Laravel'in gerçekten harika olduğu bir şey, bir görünüm döndürmeden önce parametreler üzerinde düzenli ifade kurallarını çalıştırma becerisidir.
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
XML'yi PHP ile Diziye Dönüştürme
XML'yi PHP ile Diziye Dönüştürme XML ilk kez görüntülendiğinde oldukça ürkütücüdür, ağır ağaç benzeri yapısı oldukça kafa karıştırıcı olabilir.
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
Düz Bir Metni PHP Kullanarak Dize Olarak Okumak
Düz Bir Metni PHP Kullanarak Dize Olarak Okumak Veriler, ister manuel olarak girilsin ister çeşitli yazılım paketlerinden dışa aktarılsın, genellikle metin dosyalarında depolanır.
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
PHP ile Diziyi StdClass'a Dönüştürmenin İki Yolu
PHP ile Diziyi StdClass'a Dönüştürmenin İki Yolu Bir diziyi StdClass nesnesine dönüştürmek PHP ile çok basittir. Bir tür dönüştürme yöntemini kullanarak, bir kod satırında hızlı bir şekilde StdClass dönüşümünü gerçekleştirebilirsiniz.
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
Laravel'de Resource Routes nedir? Nasıl kullanılır?
Laravel'de Resource Routes nedir? Nasıl kullanılır? Laravel, kullanıma hazır birçok zaman kazandıran mücevherlerle birlikte gelir, becerikli rotalar bunlardan biridir.
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
PDO'ya genel bir bakış. Farklı veritabanları için PDO nasıl kullanılır?
PDO'ya genel bir bakış. Farklı veritabanları için PDO nasıl kullanılır? Bu makalede, PDO'ya bir göz atın ve farklı veritabanları için nasıl kullanılacağını görün.
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
Laravel 7.27.0 Yayınlandı!
Laravel 7.27.0 Yayınlandı! Laravel ekibi, biçimlendirilmiş modellerin takma adlarını ve dolgu için yeni dizgi yöntemlerini kullanma yeteneği ile bu hafta 7.27.0 yayınladı.
0 0 0