@osman Junior Developer Türkiye/İstanbul Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
osman osman 2 yıl önce
Silikon Vadisi nedir? Silikon Vadisi hakkında bilmeniz gerekenler
Silikon Vadisi nedir? Silikon Vadisi hakkında bilmeniz gerekenler Slikon vadisi yani Silicon valley Kuzey Koliforniya’daki San Francisco vadisinin bir parçası olan San Jose vadisine verilen isimdir.
0 0 0
osman osman 2 yıl önce
.htaccess Nedir? Ne İşe Yarar?
.htaccess Nedir? Ne İşe Yarar? .htaccess (Hypertext Access), Apache gibi ağ sunucusu tarafından kullanılan web alanları üzerinde ayar yapmanızı sağlayan dosyadır. Peki .htaccess Nedir? Ne İşe Yarar?
0 0 0
osman osman 2 yıl önce
Çokca duyduğumuz Raid nedir ve neden kullanılmalı!
Çokca duyduğumuz Raid nedir ve neden kullanılmalı! aşlangıçta, RAID terimi, ucuz disklerin yedekli dizisi olarak tanımlanır, ancak şimdi genellikle yedekli bir bağımsız disk dizisini ifade eder. RAID depolama, hata toleransı sağlamak, genel performansı artırmak ve bir sistemdeki depolama kapasitesini artırmak için birden fazla disk kullanır.
0 0 0
osman osman 2 yıl önce
PHP Frameworkler içerisinde yeni trend : Symfony
PHP Frameworkler içerisinde yeni trend : Symfony Web Uygulamaları İçin Yüksek Performanslı PHP Frameworkü. Biraz daha açarsak Symfony Nedir sorusuna faha farklı yanıtlarda verebiliriz.
0 0 1
osman osman 2 yıl önce
Nanobilim ve Nanoteknoloji artık hayatımızın her anında bizimle.
Nanobilim ve Nanoteknoloji artık hayatımızın her anında bizimle. Evet arkadaşlar yanlış okumadınız. Nanoteknoloji günlük hayatımızda heryerde yediğimiz yiyeceklerden, giydiğimiz kıyafetlere, içinde yaşadığımız binalar ve evlerden, kendi bedenlerimize kadar bir çok alanda karşımıza çıkıyor. Bu makalemizi okuyarak demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Hadi başlayalım.
1 0 1