Mahmut Bil @mahmutbil Junior Developer Türkiye/İstanbul Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
mahmutbil mahmutbil 2 gün önce
Python yerleşik e-mail modülü ile ekli e-mail gönderme
Python yerleşik e-mail modülü ile ekli e-mail gönderme Bu yazıda Ptyhon'nun yerleşik E-Mail modülünü kullanarak ek eklenmiş bir mail gönderme nasıl yapılır onu öğreneceğiz.
0 0 0
mahmutbil mahmutbil 2 hafta önce
Kullanıldığında gerçekten işi kolaylaştıran az bilinen 12 HTML elementi!
Kullanıldığında gerçekten işi kolaylaştıran az bilinen 12 HTML elementi! Bu yazıda, HTML kullanılarak yapılabilecek bazı harika şeylere bir göz atacağız. Bazı html elementlerine bakalım, varlığından bile haberdar olmayabilirsiniz.
1 0 0
mahmutbil mahmutbil 2 hafta önce
Yapay zekanın dördüncü nesli 'Yapay Sezgi'
Yapay zekanın dördüncü nesli 'Yapay Sezgi' Yapay Zeka (AI) şimdiye kadar geliştirilmiş en güçlü teknolojilerden biridir, ancak düşündüğünüz kadar yeni değildir.
0 0 0
mahmutbil mahmutbil 2 hafta önce
JavaScript CallStack nedir?
JavaScript CallStack nedir? Simple Words'de Javascript çağrı yığını, JavaScript yorumlayıcısının birden çok işlevin çağrılmasını yönetmesi için bir yoldur.
0 0 0
mahmutbil mahmutbil 2 hafta önce
JavaScript setTimeout() ile ilgili sizinde başınıza gelebilir! JavaScript ile ilgili olarak geliştirme sürecinde setTimeout() zaman sayacında kullanıyordum ancak karşılaştığım bir durum bunu düzenlememi sağladı.
0 0 0
mahmutbil mahmutbil 2 hafta önce
Python 3.5.10 Yayınlandı!
Python 3.5.10 Yayınlandı! Python 3.5 artık "yalnızca güvenlik düzeltmeleri" moduna girmiştir ve bu nedenle Python 3.5.4'ten bu yana yapılan tek değişiklik güvenlik düzeltmeleridir. Ayrıca Python 3.5.10 yalnızca kaynak kodu biçiminde yayınlandı; artık resmi ikili yükleyici üretilmeyecek.
0 0 0
mahmutbil mahmutbil 2 hafta önce
Geliştiriciler için harika Visual Studio Code (VS-Code) Temaları
Geliştiriciler için harika Visual Studio Code (VS-Code) Temaları Kodlama yaparken genellikle en çok zaman geçirdiğimiz editörlerde bazen tema değişikliklerine gitmek iyi gelebiliyor. Bu yazıda sizlere harika Visual Studio Code temalarından bahsedeceğim.
0 0 0
mahmutbil mahmutbil 2 hafta önce
Projelerinizde kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu file upload eklentisi : Uppy
Projelerinizde kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu file upload eklentisi : Uppy İyi bir sürükle ve bırak yükleme eklentisi mi arıyorsunuz? güzel bir kullanıcı arayüzüne ve kullanıcı dostuna mı ihtiyacınız var? İşte size açık kaynak kodlu favori bir uploa eklentisi : Uppy
0 0 0
mahmutbil mahmutbil 1 ay önce
Cors Nedir? Cors Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Cors Nedir? Cors Hakkında Bilmeniz Gerekenler Cors bir çok frontend geliştirici arkadaşın yaşadığı bir sorun olabilir çözümüde basittir ama biraz temele inerek Cors hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak gerekiyor.
0 0 0
mahmutbil mahmutbil 2 ay önce
Doğum günün kutlu olsun Django!
Doğum günün kutlu olsun Django! Django 15 yaşında! Python için geliştirilen web frameworkü olan Django bu gün 15. yılını kutluyor.
1 0 0