Developer @dev18 Senior Frontend Developer Türkiye/İSTANBUL Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
dev18 dev18 3 gün önce
Node.js Express.js ve Google Sheet ile API oluşturma : Bölüm 1
Node.js Express.js ve Google Sheet ile API oluşturma : Bölüm 1 Bu yazı listemizde Node.js ve Express.js kullanarak Google dosyalar üzerinden API olutşturma ve kullanmayı anlatacağız.
0 0 0
dev18 dev18 1 hafta önce
Tek satır CSS koduyla sitenize karanlık mod ekleyin!
Tek satır CSS koduyla sitenize karanlık mod ekleyin! Bu yazımızda CSS tek satır bir kod ile web sitesi uygulamalarınızı karanlık mod nasıl ekleyebileceğinizi anlatacağım. CSS harikalar yaratmaya devam ediyor...
0 0 0
dev18 dev18 3 hafta önce
Daha düzenli ve hızlı CSS yazmanını anahtarı Sass' başlarken!
Daha düzenli ve hızlı CSS yazmanını anahtarı Sass' başlarken! Sass, CSS yazmayı daha hızlı ve verimli hale getiren bir CSS ön işlemcisidir. Bu, Sass'ın temel sözdizimini ve kolayca nasıl başlayacağınızı öğrenmenin daha hızlı bir yoludur.
1 0 0
dev18 dev18 3 hafta önce
Node.js kullanarak MongoDB Atlas'a bağlanma
Node.js kullanarak MongoDB Atlas'a bağlanma Bu yazıda, yerel Node.js / Express.js ortamınızdan bulut tabanlı bir DB hizmeti olan MongoDB Atlas'a nasıl bağlanabileceğinizi anlatacağım.
1 0 0
dev18 dev18 3 hafta önce
Node.js ve Express.js nedir Bu yazımızda popülerliğini her geçen gün arttıran Node.js ve onunu esnek bir frameworku olan Express.js nedir?
0 0 0
dev18 dev18 3 hafta önce
JavaScript uzmanı olmak için gerekli kavramlar - Bölüm 1
JavaScript uzmanı olmak için gerekli kavramlar - Bölüm 1 Ustalık zaman ister ama emeksizde olmayacağı aşikardır. JavaScript konusunda uzmanlaşmak için bazı kavramalara hakim olmanız gerekmektedir.
1 1 0
dev18 dev18 3 hafta önce
JAMstack - Statik Web Sistemi nedir? Nasıl ve nerelerde kullanılmalı?
JAMstack - Statik Web Sistemi nedir? Nasıl ve nerelerde kullanılmalı? Bu yazımızda bir web uygulamasında ihtiyacın dışında herhangi bir kaynak tüketimi yapmamak için geliştirilmiş JAMstack sistemine değinmeye çalışacağız.
0 0 0
dev18 dev18 3 hafta önce
PHP'de güvenlik : Giriş
PHP'de güvenlik : Giriş Çoğu zaman gnümüzde web uygulamalarında açıklar hala bulunmaktdır ve bu her zamanda öyle olacaktır önemli olan açıkları daha erken tespit edip önlem alabilmektir.
0 0 0
dev18 dev18 3 hafta önce
Laravel Playground nedir?
Laravel Playground nedir? Laravel Playground, BeyondCode'un Laravel kodunu doğrudan tarayıcınızda denemenizi sağlayan yeni ve ücretsiz bir hizmettir.
1 0 0
dev18 dev18 3 hafta önce
Match Expression PHP 8 ile birlikte geliyor!
Match Expression PHP 8 ile birlikte geliyor! Düzenli ve temiz ifadeler için geliştiriciler için büyük bir öneme sahip olacak olan Match Expression PHP 8 ile birlikte Laravel içinde geliyor. İşte detaylar...
1 0 0
dev18 dev18 3 hafta önce
GitHub açık kaynak kodlarını Kuzey Kutbu’na gömmeye hazırlanıyor!
GitHub açık kaynak kodlarını Kuzey Kutbu’na gömmeye hazırlanıyor! 2019 yılında Microsoft tarafından satın alınan GitHub, farklı bir işe imza atıyor. Sistemde bulunan bütün kod arşivlerini depolayarak gelecek nesillere aktarılması için saklayacak...
1 0 0
dev18 dev18 2 ay önce
Reactjs Nedir? Reactjs'ye başlarken hakkında bilinmesi gerekenler.
Reactjs Nedir? Reactjs'ye başlarken hakkında bilinmesi gerekenler. Etkileşimli kullanıcı arabirimleri oluşturmak için çok esnek ve verimli bir Javascript kütüphanesidir.
0 0 0
dev18 dev18 2 ay önce
Android işletim sistemi nedir? Temel Kavramlar
Android işletim sistemi nedir? Temel Kavramlar Android , Google tarafından geliştirilen , Linux tabanlı popüler bir mobil işletim sistemidir. Andorid(OS) telefonları , saatleri ve hatta araba stereolarını çalıştırır.
1 0 0