Developer @dev18 Senior Frontend Developer Türkiye/İSTANBUL Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
dev18 dev18 1 gün önce
GitHub Kodlama Yardımcısına Güncelleme Geliyor: Kod Yazmanın Kolay ve Ücretsiz Hali!
GitHub Kodlama Yardımcısına Güncelleme Geliyor: Kod Yazmanın Kolay ve Ücretsiz Hali! Github Copilot'ta beklenen güncelleme geldi! İşte geliştiricileri sevindirecek detaylar
0 0 0
dev18 dev18 1 yıl önce
Framework nedir? En Popüler 10 PHP Framework
Framework nedir? En Popüler 10 PHP Framework Her yeni projeye başladığınızda sıfırdan başlamak ve tekerleği yeniden icat etmek zorunda olsaydınız gerçekten korkutucu olurdu. İşte bu noktada frameworkler hayat kurtarıcı rolündedir. Bu yazımızda en popüler 10 PHP frameworkü ele alacağız.
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
Yeni Başlayanlar İçin MySQL'in Temelleri
Yeni Başlayanlar İçin MySQL'in Temelleri MySQL nedir? Nereden başlamalı? Daha performanslı bir MySQL için nelere dikkat edilmeli hepsi makalenin devamında...
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
CDN Nedir? Content Delivery Networks Hakkında bilmeniz gerekenler
CDN Nedir? Content Delivery Networks Hakkında bilmeniz gerekenler İçerik dağıtım ağları (CDN'ler), kullanıcılara kaynak sağlamak için dağıtılmış bir sunucu ağı kullanarak site performansını iyileştirir.
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
jQuery ile resimleri kroplamak için Jcrop eklentisi
jQuery ile resimleri kroplamak için Jcrop eklentisi Bu makalede, PHP ve jQuery Jcrop eklentisini kullanarak bir görüntünün nasıl kırpılacağını öğreneceğiz.
1 1 0
dev18 dev18 2 yıl önce
React ile Web Uygulamalarınız için Widget oluşturma
React ile Web Uygulamalarınız için Widget oluşturma Widget; orijinal uygulamanın minyatür bir versiyonu olan herhangi bir uygulamadır.Bu makalemizde React ile web widget uygulaması yapalım.
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
ReactNative: SVG'yi button olarak kullanma
ReactNative: SVG'yi button olarak kullanma ReactNative ile uygulama geliştirirken SVG formatında bir görseli buton olarak kullanmak isteyebilirsiniz. İşte bu noktada ipuçları içeren bu makaleye göz atmanızı öneririm.
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
İOS Swift ile Video İndirme ve Cache Disk
İOS Swift ile Video İndirme ve Cache Disk Video, günümüzün en önemli içerik türlerinden biridir. Her uygulamanın kullanıcılarını cezbetmek için bir tür video içeriğine sahip olması gerekebilir. 
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
Vue.js ile küçük resmin üzerine tıklayınca büyütmek
Vue.js ile küçük resmin üzerine tıklayınca büyütmek Bazen projelerimizde küçük resimlerin üzerine gelindiğinde veya tıklanıldığında büyütülmesini isteyebiliriz. İşte bu Vue.js sınıfı tam bu işlemi yapmak için ideal.
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
Yeni Başlayanlar için Soketler ve Sunucular
Yeni Başlayanlar için Soketler ve Sunucular Muhtemelen şuna benzer bir açıklama biliyorsunuzdur: Web sunucusu, HTTP isteklerini kabul eden ve HTTP yanıtlarını geri gönderen bir bilgisayarda çalışan bir işlemdir .
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
JavaScript'te OOP nasıl kullanılır
JavaScript'te OOP nasıl kullanılır OOP kavramlarına aşina iseniz, aşağıdaki pratik örneklerle birlikte daha da fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
Javascript ile Instagram gibi çift tıklamada beğenme nasıl yapılır? Bu yazımızda Instagram'ın kullandığı görselleri çift dokunarak veya tıklayarak beğenme olayını yapacağız. Javascript, CSS, ve tabikide HTML yardımıyla...
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
Node.js Express.js ve Google Sheet ile API oluşturma : Bölüm 1
Node.js Express.js ve Google Sheet ile API oluşturma : Bölüm 1 Bu yazı listemizde Node.js ve Express.js kullanarak Google dosyalar üzerinden API olutşturma ve kullanmayı anlatacağız.
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
Tek satır CSS koduyla sitenize karanlık mod ekleyin!
Tek satır CSS koduyla sitenize karanlık mod ekleyin! Bu yazımızda CSS tek satır bir kod ile web sitesi uygulamalarınızı karanlık mod nasıl ekleyebileceğinizi anlatacağım. CSS harikalar yaratmaya devam ediyor...
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
Daha düzenli ve hızlı CSS yazmanını anahtarı Sass' başlarken!
Daha düzenli ve hızlı CSS yazmanını anahtarı Sass' başlarken! Sass, CSS yazmayı daha hızlı ve verimli hale getiren bir CSS ön işlemcisidir. Bu, Sass'ın temel sözdizimini ve kolayca nasıl başlayacağınızı öğrenmenin daha hızlı bir yoludur.
1 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
Node.js kullanarak MongoDB Atlas'a bağlanma
Node.js kullanarak MongoDB Atlas'a bağlanma Bu yazıda, yerel Node.js / Express.js ortamınızdan bulut tabanlı bir DB hizmeti olan MongoDB Atlas'a nasıl bağlanabileceğinizi anlatacağım.
1 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
Node.js ve Express.js nedir Bu yazımızda popülerliğini her geçen gün arttıran Node.js ve onunu esnek bir frameworku olan Express.js nedir?
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
JavaScript uzmanı olmak için gerekli kavramlar - Bölüm 1
JavaScript uzmanı olmak için gerekli kavramlar - Bölüm 1 Ustalık zaman ister ama emeksizde olmayacağı aşikardır. JavaScript konusunda uzmanlaşmak için bazı kavramalara hakim olmanız gerekmektedir.
1 1 0
dev18 dev18 2 yıl önce
JAMstack - Statik Web Sistemi nedir? Nasıl ve nerelerde kullanılmalı?
JAMstack - Statik Web Sistemi nedir? Nasıl ve nerelerde kullanılmalı? Bu yazımızda bir web uygulamasında ihtiyacın dışında herhangi bir kaynak tüketimi yapmamak için geliştirilmiş JAMstack sistemine değinmeye çalışacağız.
0 0 0
dev18 dev18 2 yıl önce
PHP'de güvenlik : Giriş
PHP'de güvenlik : Giriş Çoğu zaman gnümüzde web uygulamalarında açıklar hala bulunmaktdır ve bu her zamanda öyle olacaktır önemli olan açıkları daha erken tespit edip önlem alabilmektir.
0 0 0