@ceylangoz Junior Developer Türkiye/İstanbul Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
ceylangoz ceylangoz 1 yıl önce
Veri Miktarı, Aktarım Hızı Trafiği ve Bant Genişliği (Bandwidth)
Veri Miktarı, Aktarım Hızı Trafiği ve Bant Genişliği (Bandwidth) Kocaman kasalardan dizüstü bilgisayarlara, oradan akıllı telefonlara hatta mikron boyutunda belleklere aktardığımız verilerden bahsederken hepimizin kullandığı ölçü birimleri bulunmakta. Kimimiz anlamını biliyor kimimiz sadece tahmin ediyoruz. Bu birimlerde bahsi geçen bit ya da byte, veri miktarı ölçü birimlerinin ta kendileri.
0 0 0
ceylangoz ceylangoz 1 yıl önce
Gelişmiş İş Uygulama Programlaması : ABAP
Gelişmiş İş Uygulama Programlaması : ABAP ABAP (Advanced Business Application Programming) Türkçe karşılığı Gelişmiş İş Uygulama Programlaması olarak adlandırılan nesne tabanlı programlama dilidir.
0 0 0
ceylangoz ceylangoz 1 yıl önce
Sunucuda Laravel Projesi Kurmak : Ubuntu
Sunucuda Laravel Projesi Kurmak : Ubuntu Ubuntu 18.04 bulunan bir Sunucuda laravel projesini sıfırdan kurmak istiyorsunuz. Ne yapmanız gerekiyor?
0 0 0
ceylangoz ceylangoz 1 yıl önce
Facebook'un Evden Çalışma Politikası Silikon Vadisini Değiştirecek mi?
Facebook'un Evden Çalışma Politikası Silikon Vadisini Değiştirecek mi? Geçen hafta, Facebook bir bomba bombası olduğunu duyurdu: COVID-19 salgını çöktükten sonra bile, sosyal ağ devi çalışanlarının çoğunun sürekli olarak çalışmasına izin verecek.
0 0 0
ceylangoz ceylangoz 1 yıl önce
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği nedir?
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği nedir? Bir çok kişinin aklında Yazılım Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği arasındaki fark nedir sorusunu duyar gibiyim. Hadi birlikte bu sorunun cevabını bulalım.
0 0 0